Nowe wozy

5
26.02.2007
Tabor tramwajowy Elbląga odmładza się, informował Dziennik Bałtycki z 26 lutego 1957 r.
Stan wozów tramwajowych w Elblągu wzrośnie w tym roku o 7 nowych wagonów. Równocześnie przewiduje się wycofanie z ruchu 5 jednostek. W rezultacie – tabor MPK wyniesie na koniec 1957 roku – 62 wozy.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Olaf: ale czy chodzi o liczbe wszystkich sztuk lacznie z wozami technicznymi?
(2007.02.26)

info

0  
  0
podejrzewam, że tych wozów już dawno w Ebowie niestety nie ma :-(
znawca taboru (2007.02.27)

info

0  
  0
I dzisiaj jest tyle samo, cociaż minęło 50 lat i przybyły 2 nowe trasy tramwajowe...
Krycha (2007.02.27)

info

0  
  0
Obecnie w zajezdni znajdują się 53 tramwaje. Na co dzień możemy się w tej chwili przejechać 37 z nich, reszta to wozy przechodzące obecnie jakieś naprawy, odstawione, techniczne, dwa Ogórki nie wprowadzone jeszcze do ruchu itp. Z 1957 roku nie mamy już nic, ale 5 sztuk "Helmutów" jest z 1958 (z tym, że po Elblągu pomykają od 1996). Najdłużej w Elblągu pozostają wagony typu 5N - dwa z nich są niby czynnym składem historycznym (silnikowy z 1960 i doczepka z 1959).
focista (2007.03.01)

info

0  
  0
focista - podoba mi się, że piszesz "Ogórki" z dużej litery ! no i mamy nową świecką tradycję - misiek
(2007.03.01)

info

0  
  0