Nowe kina; Telewizja; Obiekty turystyczne

2
04.03.2009
Opracowany program planu perspektywicznego w zakresie kultury w powiecie elbląskim przewiduje znaczny wzrost sieci kin stałych, informował Głos Elbląga z 4 marca 1959 r.
Jeśli np. obecnie w powiecie istnieje 5 kin, to w najbliższych latach czynnych będzie 9 kin. W tym celu wykorzystane zostaną większe sale widowiskowe posiadające od 150 do 250 miejsc jak np. w Milejewie, Markusach, Jegłowniku, Krynicy Morskiej i Pomorskiej Wsi. Niezależnie od tego wsie powiatu obsługiwane będą przez jedno kino objazdowe. Ożywione zostanie również życie kulturalne na wsi z chwilą ukończenia budowy stacji przekaźnikowej telewizji w Milejewie. Będzie to miało niewątpliwie duży wpływ na aktywizację życia kulturalnego w gromadzkich świetlicach. Projektuje się, że w większych ośrodkach, które posiadać będą odpowiednie warunki, stworzone zostaną telewizyjne kluby dyskusyjne. Opracowano również program rozwoju turystyki. W miejscowościach letniskowych: Krynica Morska, Suchacz i Tolkmicko rozbudowane zostaną istniejące i postawione nowe obiekty turystyczne.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A po co nowe kino? Lepiej te piniondze dać na Concordię elbląg - nasz najlepszy zespuł piłkarski!
Krakusa (2009.03.06)

info

0  
  0
To przedruk sprzed 50 lat :-D! Uczymy się czytać!!! :-)
Olimpia Elbląg (2009.03.09)

info

0  
  0