Jak ostatnio informuje Wojewódzki Komitet Koordynacji SFBS – również drugi miesiąc tego roku, luty, nie przyniósł w zbiórce na szkoły Tysiąclecia wyników zadowalających.
W skali województwa plan zbiórkowy wykonano zaledwie 83,2 proc. Z miast jedynie Elbląg, a z powiatów jedynie lęborski, przekroczyły sto procent zadań planowych, przy czym w lęborskim przekroczenie to jest znaczne, bo wynosi ponad 22 proc.
W Tczewie plan lutowy zrealizowano w 86 proc., a w powiatach, poza lęborskim, w granicach od zaledwie 51 proc. (pow. gdański) do 96,1 proc. (pow. starogardzki).
W rozbiciu na grupy świadczących sytuacja, kształtowała się najrozmaiciej. W grupie pracowniczej np. pewne niedobory ma powiat lęborski, mimo że globalnie plan przekroczył, a także powiaty kwidzyński i gdański. Przede wszystkim jednak zadań zbiórkowych w grupie tej nie wykonują powiaty elbląski, nowodworski, sztumski i kościerski, mimo że do realizacji zatwierdzono im plany, które same wysunęły.
Świadczenia grupy chłopskiej w styczniu i lutym w br. co prawda przekroczyły o 250 tys. zł wpłaty, dokonane w analogicznym okresie roku ub., tym nie mniej plan zbiórkowy wykonał tylko powiat starogardzki. Natomiast w wejherowskim, nowodworskim, kościerskim i gdańskim, świadczenia wsi w tym roku są jak na razie, znikome.
W grupie gospodarki nieuspołecznionej w handlu prywatnym zaległości mają powiaty malborski, nowodworski, gdański i elbląski. W rzemiośle – kościerski, pucki, tczewski i również elbląski, a w przemyśle – większość powiatów.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter