Nareszcie

4
12.02.2009
Marzenia wielu mieszkańców naszego grodu o posiadaniu własnych aparatów telefonicznych doczekają się wreszcie urzeczywistnienia, informował Dziennik Bałtycki z 12 lutego 1959 r.
W związku z przewidzianym na rok bieżący powiększeniem centrali telefonicznej o 1000 numerów, zostanie rozpatrzonych szereg wniosków o zainstalowanie aparatów.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

30 lat wcześniej, a nawet więcej, bo w 1925 r. Elbląg miał już centralę 4-ro cyfrową (Strowgera), a w 1959 roku była to ta sama centrala. 20 lat później - w 1979 roku - trzeba było czekać na założenie telefonu w domu - 8-10 lat!!! Na połączenie z tzw. Zachodem (po zamówieniu rozmowy) - nawet 2-3 dni!!
tak było !! (2009.02.12)

info

0  
  0
Było ciężko. 17 filmów o tym zrobiłem.
Hoffander (2009.02.13)

info

0  
  0
rządząca, słuszna partia mówiła ci w co sie masz ubierać, jakiej muzyki masz słuchać, jakie filmy masz oglądać, co masz jeść, kiedy masz dostać mieszkanie i telefon i wiele, wiele innych. Ech łza sie w oku kręci jak to dbano o nas.
stu (2009.02.13)

info

0  
  0
No coś podobnego, nawet o cały tysiąc :)
bastek (2009.02.13)

info

0  
  0