Z inicjatywy ob. Bernarda Kamińskiego powstał dwa miesiące temu w Elbląskich Zakładach Przemysłu Odzieżowego Klub Młodzieżowy.
Celem i zadaniem klubu jest stworzenie młodzieży warunków wyjścia z atmosfery nudów, bezczynności i chuligaństwa, na które często narzeka elbląskie społeczeństwo. Warto zaznaczyć, że klub młodzieżowy przy „Odzieżówce” powstał jako pierwszy na terenie Elbląga.
W klubie młodzieżowym dziewczęta i chłopcy spędzają czas na godziwej rozrywce jak: taniec przy dźwiękach zespołu jazzowego pod kierownictwem ob. Szymanowskiego, szachy, bridż, gry towarzyskie, dyskusje. Poza tym klub organizuje zespół estradowy, którego zadaniem jest urozmaicenie programów klubowych i publiczne występy.
Klub młodzieżowy już od chwili otwarcia napotyka szereg trudności, wynikających z braku środków finansowych, często też chuligani zakłócają spokój w klubie, posuwając się aż do wybijania szyb. Zarząd klubu mimo najszczerszych chęci nie jest w stanie rozwiązać tych problemów bez pomocy elbląskich „ojców” miasta.
Zarząd klubu młodzieżowego przy elbląskiej „Odzieżówce” apeluje do młodzieży zaawansowanej w tańcu, śpiewie, recytacji itp. O zgłaszanie się w klubie przy ul. Armii Czerwonej 25 róg Tytoniowej, gdzie można uzyskać wyczerpujące informacje odnośnie uczestnictwa w zespole estradowym.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter