Na cześć 1 Maja

3
21.04.2006
Wiele wartościowych zobowiązań na cześć święta 1 Maja podjęła załoga Miejskiego Przedsiębiorstwa Remontowo – Budowlanego, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 21 kwietnia 1956 r.
Zobowiązania załogi MPRB idą w kierunku bezbrakowego wykonawstwa, skrócenia terminu wykonywanych robót, oszczędności materiałowych itp. I tak blacharz, W. Żałobniak, z rejonu budowlanego tow. Grzybowskiego, zobowiązał się zaoszczędzić 11 kg cyny. Zobowiązanie to wykonane zostało 16 bm., a cyna przekazana została do magazynu. Pracownik magazynowy Herman Bartykowski, zobowiązał się po pracy wymurować kuchnię z kotłem na wodę dla potrzeb pracowników zatrudnionych przy impregnacji drewna. Grupa dekarska Ostrowskiego w składzie: Ostrowski, Pell i Michniewicz – zobowiązała się skrócić termin robót dekarskich przy ul. Suwalskiej 10-12 o 4 godziny, oszczędzając 200 dachówek. Brygada ciesielska: Ołdak – Kiesielewski zobowiązała się, wykorzystując odpady, zaoszczędzić 15 m2 desek podłogowych oraz 50 m łat. Szklarz, Jan Łusznicki, zobowiązał się zaoszczędzonym szkłem na innych budowach oszklić 5 m2 okien przy ul. Polnej 18. Cieśla: Tadeusz Cimaszkiewicz oraz Leon Łuński – zaoszcządzą 20 m2 desek.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

ciekawe ile zaoszczedzili na fundamentach mojego wiezowca? Pewnie przelozy sie to na oszczednosc kosztow rozbiurki w przyszlosci, kiedy sam niedlugo runie... bloki z wielkiej plyty - przewidywana zywotnosc: 60lat... z oszczedzaniem pewnie 40-50... ojej... niedlugo im 40stka wybije...
TenCoSzukaMieszkania (2006.04.21)

info

0  
  0
Śmiechowe
marBi (2006.04.22)

info

0  
  0
Teraz Naród sobie odbija te "dobrowolne" zobowiązania biorąc "długi majowy weeekend". Bilans musi wyjśc na zero ;-)
antyPstrowski (2006.04.24)

info

0  
  0