Dwukondygnacyjny budynek szkoły pomyślany jest jako czworobok. W środku będzie podwórze wewnętrzne z wodotryskiem. W budynku znajdzie pomieszczenie 15 klas lekcyjnych, sala gimnastyczna, sala rekreacyjna, jadalnia ze świetlicą, biblioteka, sala biologii oraz specjalna sala do zajęć praktycznych. Niezależnie od tego będzie tu szereg pomieszczeń specjalnych, jak magazynek sprzętu sportowego, czy też oddzielnie dla chłopców i dziewczynek rozbieranie z natryskami, a także pokoje administracyjne. Obok szkoły zostanie założone duże boisko, a w pobliżu stanie domek dla dwóch rodzin nauczycielskich.
W chwili obecnej konstrukcja parteru jest na ukończeniu. Dom mieszkalny dla nauczycieli doprowadzono do stanu surowego zamkniętego. W sierpniu br. będzie ustawiana konstrukcja pierwszego piętra. Zgodnie z harmonogramem stan surowy zamknięty całego budynku powinien być osiągnięty w drugiej połowie listopada br. Również jeszcze w tym roku stanie budynek kotłowni. Dlatego też można z dużym zaufaniem przyjąć zapewnienie kierownictwa PBT, że w okresie przyszłych wakacji letnich budynek zostanie przekazany władzom szkolnym do użytku. Życzymy powodzenia.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter