Motoryzacja rośnie

1
03.11.2009
 Ciekawie przedstawia się rozwój motoryzacji w Elblągu, informował Głos Elbląga z 3 listopada 1959 r.
 W roku 1958 zarejestrowano: - 1253 motocykli, 226 samochody osobowe oraz 342 samochody ciężarowe. Obecnie ilość ta kształtuje się następująco: 1608 motocykli (wzrost o 22 proc.), 263 samochody osobowe (wzrost o 15 proc.), oraz 368 samochodów ciężarowych (10,7 proc.)
   Tak więc motoryzacja rozwija się coraz bardziej i chodzi tylko o to, aby równocześnie zmniejszyła się ilość wypadków drogowych.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Motoryzacja w tym mieście tak urosła że przerosła możliwości przepustowe tego miasta w godzinach szczytu. Weźmy pod uwagę fakt że pojazdów ciągle przybywa a projektanci skrzyżowań i pseudo rond nadal myślą że ludzie poruszają się w większości bryczkami konnymi, WSK, MZ, JUNAK, SYRENKAMI, FIATAMI I POLONEZAMI. Projektowanie ronda na jakim auto ciężarowe nie może poprawnie pokonać łuku mija się z celem. Ale projektanci z za swych biurek dupska nie ruszą bo po co?
(2009.11.03)

info

0  
  0