Miasto młodzieży

4
11.08.2006
W gmachu Technikum Budowy Maszyn przy ul. Długiej ruszyć mają wykłady na wydziale mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynieryjnej, informował Dziennik Bałtycki z 11 sierpnia 1956 r.
Elbląg, gwałtownie rozwijający się ośrodek przemysłowy, zwany przy tym nie bez racji „miastem młodzieży”, od dawna czynił starania o ulokowanie tu wyższej uczelni. Obecnie zabiegi te (prowadzone ostatnio przez NOT) zdają się wkraczać w fazę konkretnej realizacji. Decyzja zasadnicza jakoby została podjęta na korzyść Elbląga i od 1 października br. w gmachu Technikum Budowy Maszyn przy ul. Długiej ruszyć mają wykłady na wydziale mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynieryjnej. Potwierdzenia wiadomości tej z tzw. miarodajnych źródeł dotąd nie uzyskaliśmy, niemniej… tak mówią w Elblągu ludzie poważni. A przysłowie powiada: nie ma dymu bez ognia.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

I co 50 lat pozniej co mamy? Otwarcie granic, a z nim exodus NIEWYKWALIFIKOWANEJ i tej nie wierzacej w siebie mlodzierzy. Ale jedno sie nie zmienilo. Jest to nadal miasto przemyslowe. Frezerzy , tokarze, mechanicy, elektrycy, stolarze, szwaczki i finansisci, inzynierowie z praca nie maja tutaj najmiejszego problemu. I tu przydatna informacja dla wybiierajacych kierunki studiow i planujacych przyszlosc w Elblagu. STUDIA TECHNICZN0/ekonomiczno/finansowe=GODNE ZYCIE w Elblagu!
szczesliwy_tutaj (2006.08.11)

info

0  
  0
Nic sie nie zmienilo, Elblag to miasto przemyslowe - studia techniczne lub finansowe zapewniaja tu przyszlosc!
(2006.08.11)

info

0  
  0
A gdzie była ulica Długa?
el (2006.08.12)

info

0  
  0
ul. Długa to obecna ul. Jana Amosa Komeńskiego
Joe (2006.08.13)

info

0  
  0