Królestwo kobiet

2
29.03.2011
Elbląskie Zakłady Przemysłu Odzieżowego to naprawdę swego rodzaju „królestwo kobiet”: zakłady zatrudniają ponad 1500 kobiet i zaledwie kilkudziesięciu mężczyzn – czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 29 marca 1961 roku.
Produkcja Zakładów to bielizna damska, męska i dziecięca na zaopatrzenie rynku wewnętrznego i na eksport, szczególnie do ZSRR. O dużym rozmachu produkcji świadczy m.in., że w ciagu jednego dnia zakłady zużywają ponad 15 tys. metrów różnych tkanin. Najlepsza brygada, produkującą na eksport jest zespół nr 244-A, pracujący w szwalni nr 2.
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

przed wojną skręcały cygara, po wojnie szyły piżamy dla armii, a teraz. ..
(2011.03.29)

info

0  
  0
produkcja odzieżówki była b. dobra. ubierali połowe mieszkanców elbląga wszystko djabli wzięli chwała styropianowcom.
MIESZKANIEC ELBLĄGA (2011.04.01)

info

0  
  0