Komunikat Komendy MO

1
09.01.2007
W dniach polskiego października powołano w Elblągu Milicję Robotniczą, która miała bronić mieszkańców przed ewentualnymi wystąpieniami chuliganów, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 9 stycznia 1957 r.
Milicja ta istnieje do dzisiaj i w najbliższych dniach społeczeństwo będzie miało możność ujrzenia jej „w pełnej gali”. W dniu 10 bm. o godz. 15.30 na sygnał syren fabrycznych wyjdą na ulice miasta patrole Milicji Robotniczej. Jedyną ich bronią – jeśli tak można powiedzieć – będą biało-czerwone opaski z napisem MR. Chcemy zwrócić uwagę na sygnał, będzie to długi sygnał pięciominutowy, który powtórzony zostanie po minutowej przerwie. Przy okazji nadmieniamy, że sygnał jest wezwaniem do zbiórki Milicji Robotniczej w oznaczonych miejscach.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Czyżby to były pierwociny ORMO ? Szkoda, że nie mieli sygnałów dymnych jak np. Indianie ze szczepu Navaho.
Unkas ucywilizowany (2007.01.09)

info

0  
  0