Milicja ta istnieje do dzisiaj i w najbliższych dniach społeczeństwo będzie miało możność ujrzenia jej „w pełnej gali”.
W dniu 10 bm. o godz. 15.30 na sygnał syren fabrycznych wyjdą na ulice miasta patrole Milicji Robotniczej. Jedyną ich bronią – jeśli tak można powiedzieć – będą biało-czerwone opaski z napisem MR.
Chcemy zwrócić uwagę na sygnał, będzie to długi sygnał pięciominutowy, który powtórzony zostanie po minutowej przerwie. Przy okazji nadmieniamy, że sygnał jest wezwaniem do zbiórki Milicji Robotniczej w oznaczonych miejscach.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter