Komisja Rządowa

2
12.07.2007
W pierwszych dniach maja zjechała do Elbląga Komisja Rządowa, mająca za zadanie udzielenie pomocy miejscowym władzom i społeczeństwu w rozwiązywaniu szczególnie trudnych i skomplikowanych problemów ekonomicznych miasta, informował Głos Elbląga z 12 lipca 1957 r.
W związku z tym powołano specjalne kolektywy do rozpracowania wyodrębnionych zagadnień, które następnie – wraz z wnioskami – zamierzano przedłożyć Komisji w czasie ustalonego jej ponownego przybycia do Elbląga w dniu 15 maja. Niestety. Komisja do Elbląga więcej nie przyjechała. Mimo że Prezydium MRN uzgodniło nowy termin wizyty na początek czerwca. Mimo że chodzi o sprawy nie cierpiące zwłoki. Komisja – jako to się mówi – nakryła się ogonem i nie reaguje na żadne prośby, ani interpelacje. Oj, biedny ten Elbląg!
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

I postanowili - spolonizować to wstrętne, germańskie miasto! Dlaczego tu tak dużo obiektów, których Warszawa nie miała i mieć nie będzie ? Rozebrać to germańskie - krzyżackie miasto, by chichot historii było słychać w stolicy - nad Wisłą. I po kilkudziesięciu latach słychać ten chichot - do dzisiaj, m.in. śmiech elbląskich komturów, gdyż piękna cegła elbląska, która posłużyła do odbudowania tamtego miasta, noszącego dzisiaj mało zaszczytny tytuł ... jednej z najbrzydszych ze stolic europejskich.
Plauen zza grobu (2007.07.12)

info

0  
  0
Siedzi na sali egzekutywa - ciężka, ogromna i pot z niej spływa. Uff jak gorąco, ufffff jak gorąco w tym konturstwie. Cegiełki do niej podoczepiali.....
AborygenMiejscowy (2007.07.12)

info

0  
  0