Jak za króla Ćwieczka

2
29.09.2006
Osobliwe wrażenie wywołuje w r. 1956 widok kilku kobiet, które siedzą sobie i młotkami rozbijają cegły, informował Dziennik Bałtycki z 29 września 1956 r.
Niestety, w ten właśnie sposób odbywa się w WZBW w Elblągu kruszenie cegieł potrzebnych do produkcji pustaków. Jak to, czy Wojewódzkie Zjednoczenie Budownictwa Wiejskiego nie posiada mechanicznej kruszarki? Ależ nie, kruszarka taka jest, tylko przed miesiącem z górą stopiły się w niej łożyska, a Zakłady Mechaniczne im. Świerczewskiego, w których zamówiono nowe, dotąd nie wykonały zamówienia. Byłoby pożądane, by „Zamech” pośpieszył się z wykonaniem nowych łożysk do kruszarki, bo kruszenie cegły systemem, stosowanym w czasach króla Ćwieczka jest dość niewygodne, a poza tym absolutnie nie może nadążyć za potrzebami produkcji.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Teraz jest jeszcze gorzej, PiS recznie rozbija "uklady" i glowa mur. :D
Kagiebe (2006.09.29)

info

0  
  0
Ci dwaj co ukradli nam słońce doprowadzą nas do epoki króla Ćwieczka.
chello (2006.09.29)

info

0  
  0