Zanim wybudowane będzie duże, nowoczesne kino, elblążanie radzą sobie sami jak mogą, nie zadawalając się jednym „stoczniowcem”, który absolutnie nie zaspakaja potrzeb miasta, spragnionego rozrywek kulturalnych.
Donosiliśmy niedawno o powstaniu w Elblągu kina „wędrownego”, tj. o tym, że filmy wyświetlane będą także poza kinem „Stoczniowiec” w różnych mniej lub więcej nadających się do tego salach.
Obecnie możemy podzielić się z naszymi czytelnikami miłą wiadomością, że do urządzenia kina u siebie przystępuje załoga Zakładów Mechanicznych. Seanse odbywać się będą w hali sportowej przy ul. Fabrycznej.
Będzie to oczywiście kino przyzakładowe „Zamechu”, niemniej jednak dla wszystkich mieszkańców miasta podwoje jego będą również stały otworem.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter