Hala „Zamechu” ma już swój plan

1
07.09.2007
Został już opracowany projekt statutu organizacji i eksploatacji hali imprezowej przy ul. Fabrycznej, informował Dziennik Bałtycki z 7 września 1957 r.
Projekt ten przewiduje wykorzystanie hali w ciągu 6 dni tygodnia na kino związkowe, jeden dzień w tygodniu zarezerwowano na koncerty orkiestry symfonicznej i przedstawienia zespołów z innych miast Polski.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Pamiętam 4 marca 1989 r. - przed północą ogromna łuna. Hala płonęła. Ależ to była łuna ! O ile pamiętam były jednostki straży pożarnej z Nowego Dowru i okolic, chyba z 5 wozów. Mówiono, że nie można było uruchomoć jednego z pobliskich hydrantów, co późniło akcję gaśniczą. Szkoda hali, byłam tam na kilku fajnych imprezach, "Zamech" robił np. mikołajki dla dzieci pracowników. No i świetny koncert Maryli Rodowicz, która przyjechała z Olbrychskim. To już historia - Roma
(2007.09.09)

info

0  
  0