Gmach Prezydium MRN doczekał się elewacji

3
16.01.2013
Przeszło pół wieku liczy sobie budynek Prezydium MRN w Elblągu - czytamy w Głosie Elbląga z 16 stycznia 1963 roku.
Budowa gmachu rozpoczęta w roku 1908 trwała cztery lata i zakończona została w 1912 roku. Zawierucha wojenna spowodowała w mieście olbrzymie zniszczenia. W gruzach legła zamożna elbląska Starówka. Zniszczeniu, względnie uszkodzeniu uległo tysiące obiektów. Ze zniszczeń tych na ogół obronną ręką wyszedł gmach dzisiejszego Prezydium MRN. Wyzwolenie zastało jedynie budynek zdewastowany i podziurawiony odłamkami.
   Ostatnio gmach kosztem ok. 300 tys. zł otrzymał nową, estetyczną szatę zewnętrzną. Odnowiona elewacja gmachu cieszy oko swymi jasnymi tynkami, co jest dziełem załogi Miejskiego Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego. Przy okazji odnowiono również blaszaną głowicę kopuły budynku, która pokryta została blachą ocynkowaną.
   Mieszkańcy Elbląga z zadowoleniem przyjęli uruchomienie na wieży nowego zegara, który otrzymał także nową tarczę ze złoconymi cyframi i wskazówkami. Nie zapomniano również o oświetleniu tarczy zegarowej, która w godzinach wieczornych widoczna jest z odległych dzielnic miasta.
   
(sg)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Wielka szkoda że dzisiaj w tym gmachu mieści się urząd który nie daje satysfakcji swoja pracą mieszkańcom Elbląga
(2013.01.16)

info

0  
  0
ja jestem zadowolony z pracy elblaskiego ratusza
(2013.01.16)

info

0  
  0
Ja jestem zadowolony z pracy w elbląskim ratuszu
Grzegorz N. (2013.01.17)

info

0  
  0