Gdyby tak salon sztuki

21.09.2006
Elbląg odczuwa brak salonu wystawowego, w którym znalazłyby pomieszczenie prace elbląskich plastyków, informował Dziennik Bałtycki z 21 września 1956 r.
Lokal nadający się na ten cel istnieje. Znajduje się przy reprezentacyjnej ulicy 1 Maja, a należy do spółdzielni „Plastyk”, która produkuje tam (o ironio!) kożuchy. Lokal jest obszerny, z powodzeniem więc znalazłoby się miejsce na salon od strony okna wystawowego. Warto, aby Wydział Kultury Prezydium MRN tym się zainteresował.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter