Donosiliśmy już w swoim czasie, iż szczególnie liczne w Elblągu wiązy opanowane zostały przez chorobę, powodującą usychanie ich i obumieranie. Zarząd Zieleni Miejskiej też, pragnąc zapobiec rozszerzaniu się zarazy oraz dbając o estetykę ulic, przystąpił do wycinania ginących drzew, obsadzając stanowiska ich nowymi, młodymi szczepami kasztanów.
Inna kwestia, iż kasztanowce akurat nie są specjalnie odpowiednie do wysadzania arterii komunikacyjnych, ale – w każdym razie – wygląd ulic zyska na tym wiele.
A to już bardzo dużo.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter