Elżbietka i Andrzej – najpopularniejsi w Elblągu

2
04.04.2007
W samym tylko miesiącu lutym dwunastu dziewczynkom nadano imię Elżbieta, a dziesięciu Teresa, informował Dziennik Bałtycki z 4 kwietnia 1957 r.
Jakie najczęściej imiona nadawane są przez rodziców przy urodzinach dziecka? Okazuje się, że rekordy bije tu Elżbieta i Teresa wśród dziewcząt, Andrzej, Krzysztof i Janusz wśród chłopców. W samym tylko miesiącu lutym dwunastu dziewczynkom nadano imię Elżbieta, a dziesięciu Teresa. W tym samym czasie przybyło Elblągowi trzynastu Andrzejków, dziesięciu Krzysztofów i sześciu Januszów. Pozostałe imiona są mniej popularne, nie brak jednak dość rzadkich, takich jak: Mirella, Mariola, Onufry, Tekla i innych.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

To nie znali imion Pamela i Bonifacy?
wyborca (2007.04.04)

info

0  
  0
mam na imię Elżbieta,mam brata Andrzeja i męża Krzysztofa-tyle tylko że jesteśmy młodszymi rocznikami niż podają :))
se (2007.04.05)

info

0  
  0