Elbląg posiada już boisko hokejowe

7
11.01.2005
Z nowo wybudowanego lodowiska korzystać będzie nie tylko drużyna hokejowa, ale również i inni miłośnicy łyżwiarstwa z całego miasta, informował Dziennik Bałtycki z 11 stycznia 1955 r.
3 bm. zakończono pracę przy budowie lodowiska hokejowego Stali (Elbląg). Lodowisko znajduje się na kortach tenisowych przy ul. Agrykola. Z nowo wybudowanego lodowiska korzystać będzie nie tylko drużyna hokejowa, ale również i inni miłośnicy łyżwiarstwa z całego miasta, bowiem w najbliższych dniach otwarta tam będzie publiczna ślizgawka. Rozpoczynający się sezon zimowy w Elblągu zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Hokejowa drużyna Stali zorganizuje turniej hokejowy oraz mecze mistrzowskie. Popisze się również przed publicznością elbląska sekcja jazdy szybkiej Stali. Wybudowaniem nowego lodowiska hokeiści Stali (Elbląg) czczą II Zjazd ZMP.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

50 lat temu mieliśmy "nowe lodowisko, drużynę hokejową, sekcję jazdy szybkiej, turnieje, mistrzostwa..."
rwel (2005.01.11)

info

0  
  0
a teraz mamy RWELA :( :( :(
(2005.01.11)

info

0  
  0
A teraz jesteśmy ponad 50 lat do tyłu. WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Munio (2005.01.11)

info

0  
  0
Kocham hokej.
Fan (2005.01.11)

info

0  
  0
Hokeiści pierwsze słysze!A dlaczego na kortach jest lodowisko ,a nie na nowey hali przy WOKU??POWODZENIA!!
Tapek (2005.01.11)

info

0  
  0
moze starsi mieszkancy miasta mi pomoga w rozszyfrowaniu tej archiwalnej informacji, czy to bylo boisko kryte ,czy mialo widownie i na ile miejsc, czy czynne bylo przez caly rok , czy hokeisci uczestniczyli w rozgrywkach ligowych, czy mieli sukcesy i na koniec co sie stalo z tym lodowiskiem?, bo chyba "portel" nie wygrzebywalby starej komunistycznej propagandy gdzie metka byla kielbasa,syrenka samochodem a korty tenisowe polane woda ze szlaucha po mroznej nocy stawaly sie lodowiskiem do hokeja.
szczerze zaintreresowany (2005.01.13)

info

0  
  0
A w latach 60tych na łyżwy zimą chodziło się na zamarznięty basen (odkryty przy ul. Agrikola) ,jak na regularne lodowisko. Czy ktoś jeszce to pamięta?
Liz (2005.08.24)

info

0  
  0