Czy Elbląg będzie produkował żarówki samochodowe?

3
21.10.2009
Czy Elbląg będzie produkował żarówki samochodowe?
Rys. Grzegorz Konopski
Od kilku już miesięcy tak Prezydium MRN w Elblągu jak i Dyrekcja Zakładów Przemysłu Terenowego czynią starania o uruchomienie zakładu produkcji żarówek samochodowych, informował Dziennik Bałtycki z 21 października 1959 roku.
Projekt uruchomienia tego rodzaju produkcji powstał na skutek likwidacji działu konfekcji w EZPT, gdzie zatrudnione były kobiety. Zakład powstałby przy ul. Wigilijnej w budynku, dotychczas utrzymywanym przez dział konfekcji. Poważne jednak trudności wynikają z zakupu maszyn z importu. Na terenie kraju istnieją tylko dwa takie zakłady i dlatego należy się spodziewać, że inicjatywa powstania nowego zakładu produkcji żarówek w Elblągu spotka się z poparciem gabinetu ekonomicznego przy Radzie Ministrów, dokąd całokształt sprawy został skierowany.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A teraz. .. .chyba starania w tamtych latach się wypaliły. Dlaczego w EG nie powstają firmy, zakłądy produkcyje na tej strefie eknomicznej?
(2009.10.21)

info

0  
  0
Zamiast produkcji żarówek mamy bardzo wysokie bezrobocie, tyle nam pozostało. ..
Torwald (2009.10.22)

info

0  
  0
Towarzysze dłuuuugo sie zastanawiali nad tymi żarówkami ale jak już pozwolili to w zamian dali Elblągowi coś większego z przemysłu samochodowego- ZAS(rany) FSO.
Bumper (2009.10.23)

info

0  
  0