Co mówią o naszym mieście

4
02.10.2008
Jerzy Gutowski, technik budowlany: „Należałoby doprowadzić do porządku nawierzchnię ulic. Np. Traugutta, Słoneczną, Nowowiejską, Malborską. Uporządkować okolice ul. Nowogrunwaldzkiej. Zlikwidować stare rudery stojące przy tej nowej arterii. Wykończyć ścieżkę dla rowerów.”, informował Głos Elbląga z 2 października 1958 r.
Adam Zietek – kierowca samochodowy. „Chciałbym widzieć w Elblągu dobrze zaopatrzony sklep z częściami motoryzacyjnymi. Przy stacji benzynowej należałoby zorganizować punkt obsługi, naprawy i konserwacji samochodów i motocykli”. Wiesław Orzechowski – kalkulator, „Elbląg jest ciemny. Latarnie gazowe nie oświetlają należycie ulic. Należałoby zlikwidować oświetlenie uliczne latarniami gazowymi i wprowadzić oświetlenie elektryczne. A w ogóle – to więcej światła. Reklam neonowych. Mniej krat w oknach wystawowych. W śródmieściu powinien stanąć nowoczesny dom towarowy.” Janina Sass – pracownica umysłowa „Pojemniki na śmieci nie powinny sterczeć cały dzień na ulicach. Zlikwidować hodowlę krów i nierogacizny w mieście. Albo miasto, albo wieś. Widok spacerujących po ulicach miasta krów, kóz itp. nie nastarja wielkomiejsko. Parkany – osobne zagadnienie. Należy doprowadzić ogrodzenia, parkany itp. do porządku. Więcej światła na ulicach. Więcej reklam neonowych. Zlikwidować kraty w oknach i zasłony z desek…” Jerzy Borkowski – prawnik „Likwidacja gruzów na Starym Mieście. Odbudowa zabytków na Starówce. Należy również usprawnić zaopatrzenie miasta w artykuły spożywcze i przemysłowe. Pieniądze zarobione przez mieszkańców Elbląga – powinny być wydawane w Elblągu. Stanie się to możliwe wtedy kiedy dobre zaopatrzenie miasta, wyeliminuje wyprawy po buty do Tczewa, po materiały do Gdańska itp.”
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Święte krowy dalej chodzą !!! hmm. .. a co to jest ta nierogacizna ?? Świnie, znaczy się ?
(2008.10.02)

info

0  
  0
Wypowiedż Gutowskiego dalej jest aktualna. Ciekawe, czy on żyje?
(2008.10.03)

info

0  
  0
50 lat minęło, a ścieżki rowerowe dalej nie wykończone. ..
vkx (2008.10.03)

info

0  
  0
Żenada. Do Europy wjechaliśmy w podskokach, lecz nie radości tylko z powodu nierówności naszych dróg- wstyd i hańba. Jedyną prostą drogę jaką znam to droga do mechanika.
Wredny (2008.10.06)

info

0  
  0