Choinki

3
19.12.2007
Ponad 7 tysięcy choinek przygotowano dla elblążan, informował Głos Elbląga z 19 grudnia 1957 r.
Około 3 tys. sztuk choinek więcej niż w roku ubiegłym, będą mogli nabyć mieszkańcy Elbląga w br. ponad 4 tys. sztuk spodziewa się MHD, a 3 tys. drzewek – PSS. Dotychczas wyznaczono następujące punkty sprzedaży: przy ul. Armii Czerwonej – róg ul. Kosynierów Gdyńskich, oraz dwa punkty PSS, przy ul. Orzeszkowej i Robotniczej. Planuje się ponadto otworzenie dwóch dalszych punktów sprzedaży na terenie składów opałowych przy ul. Dzierżyńskiego i Zagonowej.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

To razem 7000 choinek. Zakładając, że wtedy ludzie bardziej się mnożyli i przeciętna rodzina liczyła 5 osób- wychodzi, że 35000 mieszkańców obchodziło tradycyjne święta. A reszta? Albo ich nie było (Elbląg jednak nie miał 60000mieszkańców) albo nie mieli kasy nawet na drzewka (komunistyczna bida) albo cięli sami w lesie. Bo nawet komuchy nic do choinki nie mieli, stawiali je w domach, tyle, że kolęd nie śpiewali tylko "Podmaskowskije wieczera". .. Ktoś w propagandzie PZPR musiał dostać za tę notkę po gałęziach; -)
chujanka (2007.12.19)

info

0  
  0
do chujanki: zapomniales/as ze jeszcze sa drzewka sztuczne?
Monicz_ka (2007.12.20)

info

0  
  0
W 1957 sztucznych jeszcze nie było.
Wala (2007.12.21)

info

0  
  0