UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
To razem 7000 choinek. Zakładając, że wtedy ludzie bardziej się mnożyli i przeciętna rodzina liczyła 5 osób- wychodzi, że 35000 mieszkańców obchodziło tradycyjne święta. A reszta? Albo ich nie było (Elbląg jednak nie miał 60000mieszkańców) albo nie mieli kasy nawet na drzewka (komunistyczna bida) albo cięli sami w lesie. Bo nawet komuchy nic do choinki nie mieli, stawiali je w domach, tyle, że kolęd nie śpiewali tylko "Podmaskowskije wieczera". .. Ktoś w propagandzie PZPR musiał dostać za tę notkę po gałęziach; -)
chujanka