Bezsygnałowy ruch w Elblągu

4
08.10.2009
 Zapowiedziany już w ub. miesiącu przez Wydział Komunikacji Prezydium MRN w Elblągu bezsygnałowy ruch pojazdów mechanicznych w mieście obowiązywać będzie z dniem 15 bm., informował Dziennik Bałtycki z 8 października 1959 r.
 Wprowadzenie ruchu bezsygnałowego przyjąć należy z dużym uznaniem; ale jednocześnie zobowiązuje to mieszkańców miasta do zachowania daleko idącej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię. A więc uwaga! Miejmy oczy otwarte, gdyż z dniem 15 bm. Nie usłyszymy już na ulicach sygnałów.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jaki bezsygnalowy? o co biega?
(2009.10.08)

info

0  
  0
czytaj nazwe dzialu. To wycinek z prasy z przed 50 lat hehehe
Rokokoko (2009.10.08)

info

0  
  0
Chodzi o zakaz używania sygnałów dźwiękowych. Kiedyś przy wjeździe do miasta pod zieloną tablicą "Elbląg" był znak zakazu z przekreśloną trąbką "B-29".
Świadek (2009.10.08)

info

0  
  0
To chodziło wtedy o konie. Furmanki z rżącymi chabetami jadące rano na targ nie dawały spać zdrowemu rdzeniowi klasy robotniczej (w sojuszu z inteligencja pracującą).
mpk (2009.10.13)

info

0  
  0