Apel do Elblążan

02.08.2006
Od niedawna czynna jest, po dokonanym na początku lipca br. remoncie, Przychodnia Rejonowa przy ul. Daszyńskiego. Bielutkie ściany, zielone lamperie, aż błyszczą od czystości, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 2 sierpnia 1956 r.
Niestety, dużo jest jeszcze ludzi, którzy nie uważajÄ… obiektów, z których korzystajÄ…, za swojÄ… wÅ‚asność. A przecież przychodnie zdrowia, tramwaje, autobusy, to wÅ‚aÅ›nie nasze wÅ‚asne, wspólne dobro. Tymczasem... Od niedawna czynna jest, po dokonanym na poczÄ…tku lipca br. remoncie, Przychodnia Rejonowa przy ul. DaszyÅ„skiego. Bielutkie Å›ciany, zielone lamperie, aż bÅ‚yszczÄ… od czystoÅ›ci. Ale... przychodzÄ…cy tu pacjenci nie mogÄ… zrozumieć, że do czekania na przyjÄ™cie sÅ‚uży specjalna poczekalnia, gdzie sÄ… stoliki, krzesÅ‚a, i uparcie „sterczÄ…” na korytarzu, opierajÄ…c siÄ™ o Å›ciany. Wiadomo, że robotnik w usmarowanym kombinezonie, czy nawet inny pacjent, z nie zawsze czystymi rÄ™kami, pozostawia Å›lad na czystej Å›cianie, czy lamperii i za kilka miesiÄ™cy bÄ™dÄ… one brudne i odrapane. Dlatego też WydziaÅ‚ Zdrowia i personel tej przychodni, a także i innych zwraca siÄ™ z apelem do wszystkich mieszkaÅ„ców, aby dbali o oÅ›rodki, z których korzystajÄ…, w tym samym stopniu co dyżurujÄ…cy lekarz, czy pielÄ™gniarki.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter