Aktyw ZMW obradował w Elblągu

3
02.03.2007
W Elblągu odczytano deklarację ideowo – programową Związku Młodzieży Wiejskiej i postanowiono zapoznać się z nią całą młodzież, informował Dziennik Bałtycki z 2 marca 1957 r.
23 bm. odbyła się zorganizowana przez elbląski Komitet PZPR narada członków ZMW partyjnych, bezpartyjnych oraz ZSL-owców. Na naradę przybyło około 25 działaczy młodzieżowych. W wyniku ożywionej dyskusji zebrani podjęli uchwałę zobowiązującą koła ZMW do rozwijania na wsi oświaty rolniczej, twórczości amatorskiej i sportu. Ponadto uczestnicy narady zostali poinformowani o przebiegu konferencji warszawskiej ZMW, odczytano też deklarację ideowo – programową ZMW i postanowiono zapoznać się z nią całą młodzież.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jeżeli "się" pochodzi z oryginału to korekta 50 lat temu nie popisała się.I chyba"aktywistów w liczbie około 25" można było policzyć dokładniej. Ciekawe jest spojrzenie w przeszłość.Olaf tak trzymaj.
Tadd (2007.03.02)

info

0  
  0
Hmm.. słowa "ożywiona dyskusja" sugerowałyby że wśród aktywu byli przeciwnicy rozwijania na wsi oświaty rolniczej, twórczości amatorskiej i sportu. Jest to niepokojące i może to stanowić wodę na młyn rewizjonistów z Bonn. Domagam się usunięcia z ZMW łże-aktywistów inspirowanych przez wiadome szare sieci.
Aktywista Zenon (2007.03.03)

info

0  
  0
To tak ładnie wyglądało ? A Pan Premier IV Rzeczypospolitej Polskiej - Jarosław Kaczyński zwany "Little Jaro" powiedział, że socjalizm po wojnie organizowała "hołota - dla hołoty", to właściwie jak to było ? Bo moja prababcia mówiła, że polska inteligencja obracała się wtedy w proch w Katyniu, w grobach Powstania Warszawskiego, albo konsumowała dobrodziejstwa "zgniłego kapitalizmu" w Londynie, w Paryżu, w Stanach itd.
Jadwiga z Zawady. (2007.03.07)

info

0  
  0