23 bm. odbyła się zorganizowana przez elbląski Komitet PZPR narada członków ZMW partyjnych, bezpartyjnych oraz ZSL-owców. Na naradę przybyło około 25 działaczy młodzieżowych.
W wyniku ożywionej dyskusji zebrani podjęli uchwałę zobowiązującą koła ZMW do rozwijania na wsi oświaty rolniczej, twórczości amatorskiej i sportu.
Ponadto uczestnicy narady zostali poinformowani o przebiegu konferencji warszawskiej ZMW, odczytano też deklarację ideowo – programową ZMW i postanowiono zapoznać się z nią całą młodzież.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter