Aktyw Elbląga omawia przebieg IX Plenum

2
08.06.2007
W dyskusji zabierało głos 16 towarzyszy, którzy poruszali wiele problemów wewnątrzpartyjnych i ekonomicznych, informował Głos Elbląga z 8 czerwca 1957 r.
Licznie stawił się aktyw partyjny miasta i powiatu elbląskiego w Sali posiedzeń Komitetu Elbląskiego PZPR celem zapoznania się z przebiegiem obrad IX Plenum partii oraz omówienia podjętych przez plenum uchwał. Udział w naradzie z ramienia KC PZPR wziął tow. Białkowski, który po referacie I sekretarza Komitetu Elbląskiego, tow. Grzywny, udzielił informacji o przebiegu IX Plenum. W dyskusji zabierało głos 16 towarzyszy, którzy poruszali wiele problemów wewnątrzpartyjnych i ekonomicznych. Zebrani aktywiści partyjni na zakończenie uchwalili wnioski, w których popierają w całej pełni uchwały IX Plenum KC PZPR.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jakie to wszystko było proste i przyjazne dla towarzyszy. Ład i porządek towarzyszył nieutulonym w walce o pokój i internacjonalizm. Jedynie periodyczne i zawistne knowania zaplutych karłów reakcji i zakusy nie konstruktywnej krytyki przerywały tą idyllę.
AborygenMiejscowy (2007.06.08)

info

0  
  0
O ile pamiętam dobrze to było to jedno z sensowniejszych zebrań....niestety póżniej rozeszło sie po kościach!
bez (2007.06.08)

info

0  
  0