Akcja porzÄ…dkowa

1
08.05.2006
Smutno mi siÄ™ zrobiÅ‚o, gdy wÄ™drujÄ…c przez ElblÄ…g „w ramach” miesiÄ…ca czystoÅ›ci, spostrzegÅ‚em przy ul. Mickiewicza obrazek urÄ…gajÄ…cy zasadom higieny i porzÄ…dku, informowaÅ‚ ElblÄ…ski GÅ‚os Wybrzeża z 8 maja 1956 r.
Metalowe o cylindrycznym kształcie kosze stanęły tutaj na straży brudu i niechlujstwa. Pod tymi śmietnikami, wśród odpadków, w najlepsze bawią się dzieci. Na wielu innych ulicach widziałem takie same obrazki i nabrałem przekonania, że miasto to najwidoczniej hołduje nieporządkom. Może nie tyle sami mieszkańcy, ile Zarząd Oczyszczania Miasta. Ale skoro ten zapomina o swych obowiązkach, powinni mu o nich przypominać sami elblążanie. Tym razem ja ich wyręczam. Szkoda byłoby bowiem, gdyby w akcji porządkowej Elbląg znalazł się na ostatnim miejscu w województwie.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ja czytałem tą notatkę 8 maja 1956 roku....
(2006.05.08)

info

0  
  0