ADM pracują lepiej

1
10.02.2010
Przeprowadzona w Elblągu w ub. roku reorganizacja rejonów Administracji Domów Mieszkaniowych i zmniejszenie ich ilości z szesnastu do jedenastu, okazała się szczęśliwym pomysłem, informował Głos Elbląga z 10 lutego 1960 roku.
Z uzyskanych informacji w dyrekcji MZBM wynika, że po reorganizacji ADM pracują lepiej. Skomasowanie rozproszonych czynności biurowych w jednych rękach pozwoliło na lepsze wykorzystanie pracowników i uczęstotliwienie ich działalności bezpośrednio w terenie. Nastąpiło również znaczne zwiększenie samodzielności, czego dowodem jest fakt przekazania ADM wszystkich czynności księgowych, sprawozdawczych, typowania i planowania obiektów przeznaczonych do remontów, odbiorów technicznych itp.
   Dążeniem MZBM jest doprowadzenie do takiego stanu, aby biuro dyrekcji, w którym ilość pracowników zmniejszona została do minimum z uwagi na przeznaczenie ich do pracy bezpośrednio w rejonach, pełniło tylko funkcje koordynujące.
   Jednym z wyników reorganizacji i zwiększenia pracy bezpośrednio w terenie jest fakt znacznego zmniejszenia się zaległości za czysze mieszkalne.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Do dzisiaj nastąpiło wiele reorganizacji, na skutek których znacznie wzrosla ilosć pracowników administracyjnych np. przy Kościuszki. Równiez sukcesem tej firmy jest to, że od lat 60-tych brak widocznych modernizacji: stare okna, drzwi, syf w klatkach schodowych, bloki nieocieplone. A kto zgadnie, kiedy był jakikolwiek przegląd - to jest poufną tajemnicą naszych wladz.
lokatorka (2010.02.11)

info

0  
  0