70 kobiet znajdzie zatrudnienie

3
13.11.2006
Już od 15 grudnia br. "Odzieżówka" przyjmie do pracy 70 kobiet, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 13 listopada 1956 r.
Elbląskie Zakłady Odzieżowe przystąpiły do prac, których wykonanie pozwoli na rozszerzenie zakładów i do znacznego powiększenia załogi. Już od 15 grudnia br. "Odzieżówka" przyjmie do pracy 80 kobiet. Dalsze przyjęcia uzależnione są od przebudowy podstacji elektrycznej. Od szybkiego wykonania dokumentacji i przebudowy będzie zależało uruchomienie nowych działów produkcyjnych. Sprawa jest poważna i, zdaniem naszym, Prezydium MRN w Elblągu powinno dołożyć starań, aby "Odzieżówka" mogła jeszcze w okresie zimowym wejść na drogę rozwojową, co pozwoli jej przyczynić się do rozwiązania problemu zatrudnienia kobiet w Elblągu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

W PRL-u rozwiazywano problemy społeczne, wiele kobiet żyje z wypracowanych wówczas emerytur a i niektorzy młodzi bezrobotni dzisiaj- też maja dzisiaj chleb.
(2006.11.14)

info

0  
  0
Ale współczesna Bianca szyje ciekawsze rzeczy, do noszenia...
(2006.11.23)

info

0  
  0
bardzo lubię ciuchy z "Bianki", tylko drogie dosyć - Anitka
(2006.11.23)

info

0  
  0