200-milionowy pasażer MPK

1
19.11.2013
W dniu dzisiejszym ze środków komunikacji miejskiej w Elblągu skorzysta 200-milionowy pasażer. W związku z tym poczyniono już wstępne kroki zmierzające do znalezienia tego niecodziennego jubilata, przygotowuje się bowiem dla niego nagrodę-niespodziankę - czytamy w Głosie Elbląga z 19 listopada 1963 roku.
Minęło 17 lat od chwili kiedy ulicą Grunwaldzką przejechał pierwszy powojenny tramwaj. Warto z tej okazji przypomnieć klika faktów i porównać z obecną rzeczywistością. W 1946 r. MPK posiadało zaledwie 33 wozy tramwajowe, z komunikacji miejskiej skorzystało 489 tys. pasażerów. W tym czasie linie komunikacyjne w mieście posiadały 6 km długości. W 1963 r. w okresie trzech kwartałów, MPK przewiozło 16,2 mln pasażerów, a długość linii komunikacyjnych tramwajowych i autobusowych obecnie wynosi 27 km. Należy dodać, że przedsiębiorstwo dysponuje pokaźnym parkiem w postaci 47 wozów tramwajowych (w tym 27 silnikowych) oraz posiada 13 autobusów.
   
(jk)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ja podejrzewam że ten pasażer to nie był 200-milinowy tylko około pół miliardowy, panowie z komunikacji nie uwzględnili gapowiczów których jest co najmniej 2razy więcej od tych co normalnie kasują bilety:) PzdR.
Miczu (2013.11.19)

info

3  
  0