Rzucił golonką w kelnerkę i słono zapłacił za kuchenne rewolucje

57
09.08.2016
Rzucił golonką w kelnerkę i słono zapłacił za kuchenne rewolucje
Wczoraj (8 sierpnia) elbląscy policjanci brali udział w nietypowej interwencji. Jeden z klientów renomowanego lokalu gastronomicznego w centrum miasta rzucił w kelnerkę golonką. Nie wiadomo, co zdenerwowało agresywnego 60-latka. Po zatrzymaniu nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania w żaden logiczny sposób. Jedno jest pewne, na długo zapamięta zamówienie, za które musiał słono "zapłacić", zgodnie z policyjnym taryfikatorem.
Do zdarzenia doszło około godz. 17 w jednym z lokali gastronomicznych w Elblągu. Jeden z klientów zamówił tam golonkę i dwa drinki. Zaraz po tym, jak kelnerka podała mu danie, on rzucił w nią talerzem. Golonka wylądowała na podłodze a agresywny klient, jak gdyby nic się nie stało, wyszedł z restauracji. Obsługa od razu powiadomiła policję. Funkcjonariusze zatrzymali agresora na ulicy Wyspiańskiego w Elblągu. Powiedział policjantom, ze kelnerki chciały go pobić. Najprawdopodobniej były to halucynacje po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Zatrzymany na ulicy mężczyzna przyznał się, że rzucił mięsem, dosłownie i w przenośni, gdyż dodatkowo ubliżał pracującym tam kobietom. 60-letni elblążanin powiedział policjantom, że pracuje w Anglii, ma dużo pieniędzy i zna "ważnych" ludzi. Oczywiście nie miało to żadnego znaczenia dla mundurowych, którzy ukarali go 300-złotowym mandatem za szalbierstwo. Mężczyzna musiał także uregulować rachunek na kwotę 100 zł i przeprosić obsługę lokalu.
   Szalbierstwo to dość archaicznie brzmiąca nazwa, która jednak precyzyjnie opisuje dość powszechną formę wykroczenia. Polega ono na wyłudzeniu, bez zamiaru uiszczenia należności, świadczeń lub usług. Zgodnie z kodeksem wykroczeń szalbierstwo zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny (art. 121 kodeksu wykroczeń).
   
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Chłop że wsi wyjedzie, za to wieś z chlopa nigdy
(2016.08.09)
A to ja widzialem wczoraj ta akcje na Wyspianskiego :)
(2016.08.09)
Kolejny pan z uk. Tam fasolka z puszki a tu knajpeczki. .. tylko pan chciał bez rachunku.
(2016.08.09)

info

29  
  2
Typowy wyborca PiSu. ..
kek (2016.08.09)
Brawo elbląska policja ! Kolejna spektakularna akcja zakończona sukcesem ! Jestem dumny, że żyję w bezpiecznym mieście, w którym nie ma miejsca dla golonkowych skrytożerców !!
pewienelbląskigrajek (2016.08.09)

info

35  
  3
Lubię takich co znają nie wiadomo kogo;)
(2016.08.09)

info

23  
  0
Szalbierstwo jest wtedy gdy jest świadomy tego że zamawia usługę bez zamiaru jej uiszczenia zapłaty. A tu może zwyczajnie mu nie smakowała
pipshov (2016.08.09)
Stawiam na to, ze to jednak twoj towarzysz z kodu
(2016.08.09)
Typowy kometaz h ama z po
(2016.08.09)
ale drinki do golonki ? tylko czysta !
paastafarai (2016.08.09)

info

11  
  0