Podczas awantury znaleźli „arsenał” z czasów II wojny światowej

14
22.04.2016
Karabiny pamiętające jeszcze czasy II wojny światowej, proch strzelniczy oraz pociski artyleryjskie, to wszystko znaleźli policjanci w jednym z domów na terenie gminy Tolkmicko. 67-letni mężczyzna, do którego należały te przedmioty, został zatrzymany w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania domu oraz posesji użyto psa do wykrywania zapachu materiałów wybuchowych.
W czwartek około godz. 18 policjanci zostali wezwani do sprzeczki między sąsiadami. Było to w jednej z miejscowości na terenie gminy Tolkmicko. Gdy przyjechali na miejsce, okazało się, że sprawca awantury zbiegł. Policjanci dowiedzieli się, że 67-letni Zbigniew G. może mieć broń palną. W jego mieszkaniu na poddaszu funkcjonariusze znaleźli 3 sztuki broni. 67-latek chwilę później wrócił do domu i wtedy został zatrzymany przez policjantów. Po krótkiej rozmowie okazało się, że jednostek broni, które mężczyzna posiada nielegalnie, może być więcej.
   Posesja została zabezpieczona przez funkcjonariuszy, a rano przeprowadzono przeszukanie z użyciem policyjnego psa do wykrywania zapachu materiałów wybuchowych z KWP w Olsztynie. Wśród zabezpieczonych przez policjantów przedmiotów znalazły się karabiny z czasów II wojny światowej, proch strzelniczy, a także elementy amunicji artyleryjskiej. Część z zabezpieczonej broni nosiła ślady modyfikacji, takie jak dorobienie składanej kolby, mocowania pod tłumik wystrzału oraz montaż dodatkowego celownika. Wszystkie niebezpieczne przedmioty oraz istotne elementy broni palnej zostały zabezpieczone przez policję. Teraz trafią one do laboratorium, gdzie zostaną poddane badaniu, czy nie były wcześniej użyte do popełnienia przestępstwa. 67-letni mężczyzna w chwili zatrzymania miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za nielegalne posiadanie broni palnej i materiałów wybuchowych może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
HAHAHA wioskowy hitman pełną gębą. ..
imponderabilia (2016.04.22)

info

8  
  3
Ale broń!!!Śmiechu warte.
(2016.04.22)

info

15  
  5
a bandziory z olsztyńskiego MO katujące ludzi z wymuszaniem zeznań już na wolności tylko mundury im zabrali do zdjęć
(2016.04.22)

info

15  
  0
Jeden kłusownik mniej.
(2016.04.22)

info

6  
  5
snajperki;-) ciekawe czy idzie z tego złomu strzelić
(2016.04.22)

info

4  
  0
no to ujeli terroryste
res (2016.04.22)

info

4  
  0
Broń może i z II WŚ ale celowniki współczesne, po coś taka modyfikacja była robiona bo na pewno nie jest to próba przywrócenia stanu właściwego, koleś ewidentnie chciał (lub używał jej) co jest niezgodne z prawem. Rozumiem pasjonatów którzy kolekcjonują broń, pozbawiają ją cech bojowych i chwalą się nią ale takie coś ja kzrobił ten kjoleś powinno być karane z całą surowością.
JiL (2016.04.23)
"Rano przeprowadzono przeszukanie z użyciem policyjnego psa do wykrywania zapachu materiałów wybuchowych z KWP w Olsztynie" - piękne to zdanie, składnia mnie zjadła :) Po co wieźć zapachy materiałów wybuchowych z KWP w Olsztynie na posesję jakiegoś chłopa pod Tolkmickiem?
KoMendaTor (2016.04.23)
PSY zwąchają wszystko
(2016.04.23)

info

1  
  0
ale avp jak na counter-strike
(2016.04.24)

info

0  
  0