Alarm w gminie Elbląg i we Fromborku

53
14.01.2012
Alarm w gminie Elbląg i we Fromborku
fot. Witold Sadowski
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz wysokimi stanami wód w gminie Elbląg obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Na bieżąco prowadzony jest monitoring obwałowań Wyspy Nowakowskiej.
W miejscowości Nowakowo woda weszła na teren jednej z posesji. Posesja została zabezpieczona workami z piaskiem przez jednostkę OSP Nowakowo. Podobna sytuacja miała miejsce w Kępie Rybackiej. Podtopione zostało gospodarstwo domowe położone poniżej obwałowania rzeki. Strażacy ochotnicy obłożyli gospodarstwo workami z piaskiem i prowadzony jest stały monitoring.
   Most pontonowy w miejscowości Nowakowo jest zamknięty. Worki z piaskiem są ładowane przy wykorzystaniu maszyny Trio przed Zespołem Szkół w Nowakowie, gdzie jest składowany piasek. Z magazynu przeciwpowodziowego znajdującego się w urzędzie wydano 1500 szt. worków i 5 szt. sztychówek-łopat. Jednostka OSP Nowakowo układa worki na przesiąkach na potoku Kamionka. Uruchomiono kuchnię w Zespole Szkół w Nowakowie, która przygotowuje gorące posiłki dla osób biorących udział w akcji. Strażacy z OSP Nowakowo zabezpieczają workami z piaskiem przesiąki na wale na rzece Cieplicówka.
   
   Informacja na temat sytuacji powodziowej w Gminie Frombork (powiat braniewski).
   W związku z zagrożeniem powodziowym dziś (14 stycznia) o godz. 11 odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
   O godz. 16 burmistrz Fromborka wprowadziła alarm przeciwpowodziowy dla miasta. Na terenie Gminy Braniewo prowadzony jest stały monitoring wałów. Nie odnotowano zagrożenia dla wałów od Zalewu Wiślanego. Przy bosmanacie nadbudowano groblę układając 800 worków z piaskiem.
   Do godzin nocnych 15 stycznia prognozowany jest w dalszym ciągu silny północny wiatr.
   
   Sytuacja jest niebezpieczna także na terenie Kadyn, Pęklewa i Suchacza. Zobacz zdjęcia.
   
Edyta Wrotek, Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Władze nic sobie nie robia z powodzi i niczegosie nie nauczyły na błędach - Nowaczyk do dymisji - niech poplynie razem z cofką
(2012.01.14)

info

0  
  0
A gdzie są więżniowie. wojsko ?
(2012.01.14)

info

0  
  0
a co ma wspólnego wojsko z więźniami?? jak tak to tylko zbiera cięgi za to, że w ogóle istnieje a jak tak to gdzie jest wojsko. Ot kraj
wojsko (2012.01.14)

info

0  
  0
a wojsko to chłopcy na posyłki zaciągaj rękawy i do roboty wieśniaku
(2012.01.14)

info

0  
  0
a gdzie sa NSR-y? wkoncu to oni sa do zwalczania klesk zywiolowych!!!!!
(2012.01.14)

info

0  
  0
zaczął sie niestety już armagedon
prorok (2012.01.14)

info

0  
  0
w nogi kto żyw
pracownik UM (2012.01.14)

info

0  
  0
apeluje do służb, najpierw ewakuujcie starców, kobiety i dzieci
kicuś (2012.01.14)

info

0  
  0
kiciuś chyba cie bóg opuścił. .najpierw dzieci i Chłopów! a nie kobiety co całe życie na bezrobociu zasiłki ciągną !!
(2012.01.14)

info

0  
  0
nie tylko zasiłki hehehe
kicuś (2012.01.14)

info

0  
  0