Wszystkiemu winien pociąg

15
19.04.2011
Chodzi tu o pociąg przejeżdżający codziennie przez Elbląg tuż przed godziną 7. Wstrzymuje on tym samym wszystkie kursujące w tej części miasta tramwaje - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 19 kwietnia 1961 roku.
Zmuszone one są do dłuższego zatrzymywania się przy ul. 1 Maja i przy ul. Armii Czerwonej. Pociąg tarasuje także przejazd, przez który o tej rannej porze dążą do pracy pieszo mieszkańcy Elbląga. W liście skierowanym do naszej redakcji skarzą się oni, że przez ten pociąg spóźniają się do pracy.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ma ktoś fotografie uwieczniające tenże pociąg przejeżdzający przez miasto?
toms (2011.04.19)

info

0  
  0
http://img192.imageshack.us/i/cacbd76a01.jpg/
(2011.04.19)

info

0  
  0
A kiedy go zlikwidowano ? I skąd dokąd jechał ?
bcdkhvj (2011.04.19)

info

0  
  0
Ja mam slajd kolorowy jak pociąg jedzie niedaleko sądu. w kierunku ul. 12-go Lutego
(2011.04.19)

info

0  
  0
Na samym początku 80-tych jeszcze jeździł
(2011.04.19)

info

0  
  0
Na fotkach widać tory którymi jeżdził pociąg. http://s.fothost.pl/upload/11/16/985a6756.jpg http://s.fothost.pl/upload/11/16/1145ff73.jpg
toms (2011.04.19)

info

0  
  0
I jeszcze tu widać przejazd kolejowy przy dzisiejszej stacji paliw http://s.fothost.pl/upload/11/16/a7362f94.jpg
toms (2011.04.19)

info

0  
  0
Na tych "fotkach" nic nie widać :D
(2011.04.19)

info

0  
  0
Jak ktoś wie którędy jeździł pociąg to wie gdzie patrzeć
(2011.04.19)

info

0  
  0
Przed przejazdem przez 1-go Maja, pociąg jechał ze dwa metry od ściany budynku, w którym była cukiernia Tęcza. Za ścianą siedzieli ludzie przy stolikach i kawa im się rozlewała ze szklanek; DD Ten budynek widać na tej kolorowej focie, w prawym dolnym rogu.
Ruler (2011.04.19)

info

0  
  0