36
29.01.2010

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Kronika policyjna !!!!!Super-podoba mi sie!!!!
(2010.01.31)

info

0  
  0
A co o nas zostanie w rubryce 50-100 lat temu ?
(2010.01.31)

info

0  
  0
Elbinger Neueste Nachrichten jest udostępniony na stronie Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej http://dlibra.bibliotekaelblaska.pl/dlibra/collectiondescription?dirids=31
(2010.02.01)

info

0  
  0
Dobre kilkadziesiąt lat temu byłem świadkiem jak odnawiano elewacje w jednym z budynków. Piękne gzymsy i ładne ozdoby zbijano młotkiem. Powstała nowa bryła budynku. Stracono bezpowrotnie specyficzny wystrój budynku z epoki kiedy był on budowany. Ale była w tedy moda na architekturę pudełkową, prostokątną no i łatwiej było narzucić zaprawe na ścianę budynku, bez dodatkowego wysiłku. Było to takie nowoczesne. Niestety wiele budynków, jak siedziba Szychała czy kościół św Anny zostały przez decyzje polityczne i ideologiczne stracona dla miasta Elbląga. Decydenci ci w owym czasie też uważali się za bardzo postępowych. Podobnie dzieje się obecnie z kościołem NMP, gdzie decydenci nie skąpią pieniędzy by go od środka zepsuć zamiast odbudowąć kamieniczkę na Starym Mieście na cele Gal. El.
(2010.02.02)

info

0  
  0
Dlaczego kamieniczkę? Nie lepiej odbudować kompleks klasztorny, który stoi w ruinie i niszczeje?
(2010.02.02)

info

0  
  0
Kolejny artykuł = kolejna okazja do zgłębienia tajników wiedzy na temat życia dawnych mieszkańców Elbląga. Wyrazy uznania za samą koncepcję stworzenia takiego cyklu! Tłumaczu dk- dobra robota!! proszę o następną porcję nowinek z ubiegłego stulecia!!! Dolmi-może Ty nim zostań, skoro jesteś taki mądry, co? Najłatwiej jest krytykować innych!!
małaMi (2010.02.27)

info

0  
  0