A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Kronika policyjna !!!!!Super-podoba mi sie!!!!
A co o nas zostanie w rubryce 50-100 lat temu ?
Elbinger Neueste Nachrichten jest udostępniony na stronie Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej http://dlibra.bibliotekaelblaska.pl/dlibra/collectiondescription?dirids=31
Dobre kilkadziesiąt lat temu byłem świadkiem jak odnawiano elewacje w jednym z budynków. Piękne gzymsy i ładne ozdoby zbijano młotkiem. Powstała nowa bryła budynku. Stracono bezpowrotnie specyficzny wystrój budynku z epoki kiedy był on budowany. Ale była w tedy moda na architekturę pudełkową, prostokątną no i łatwiej było narzucić zaprawe na ścianę budynku, bez dodatkowego wysiłku. Było to takie nowoczesne. Niestety wiele budynków, jak siedziba Szychała czy kościół św Anny zostały przez decyzje polityczne i ideologiczne stracona dla miasta Elbląga. Decydenci ci w owym czasie też uważali się za bardzo postępowych. Podobnie dzieje się obecnie z kościołem NMP, gdzie decydenci nie skąpią pieniędzy by go od środka zepsuć zamiast odbudowąć kamieniczkę na Starym Mieście na cele Gal. El.
Dlaczego kamieniczkę? Nie lepiej odbudować kompleks klasztorny, który stoi w ruinie i niszczeje?
Kolejny artykuł = kolejna okazja do zgłębienia tajników wiedzy na temat życia dawnych mieszkańców Elbląga. Wyrazy uznania za samą koncepcję stworzenia takiego cyklu! Tłumaczu dk- dobra robota!! proszę o następną porcję nowinek z ubiegłego stulecia!!! Dolmi-może Ty nim zostań, skoro jesteś taki mądry, co? Najłatwiej jest krytykować innych!!