Nareszcie weekend: Coś dla ciała, coś dla ducha

18
27.02.2026
Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend. Co zrobić z wolnym czasem w Elblągu?

Co tydzień w Elblągu odbywa się parkrun, czyli sobotnie spotkania w parku Modrzewie, podczas których uczestnicy pokonują wspólnie marszem, truchtem, biegiem dystans 5 km. 28 lutego o godz. 9 odbędzie się już 256. edycja tego wydarzenia. Udział w parkrun jest bezpłatny, wystarczy jedynie jednorazowa rejestracja online.

 

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na finisaż wystawy „Kultura spalonego horyzontu” Stacha Szumskiego. Odbędzie się 28 lutego o 17. W programie oprowadzanie artystyczno-kuratorskie po wystawie prowadzone przez duet kuratorski: Emilii Orzechowskiej i Karoliny Połom wraz z artystą Stachem Szumskim; koncert zespołu Furminator specjalizującego się w intruzywnych improwizacjach; premiera katalogu wystawy.

 

Elbląg stanie się jednym z najważniejszych punktów na tanecznej mapie Polski. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu jest organizatorem Mistrzostw Polski w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich, które zgromadzą czołowych zawodników reprezentujących kluby z całego kraju. Odbędą się w dniach 28 lutego - 1 marca, szczegóły tutaj.

 

O tym, co dzieje się w lokalnym sporcie, przeczytasz tutaj.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Dobrego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dla woli, siła ducha !
(2026.02.27)

info

3  
  3
Nareszcie weekend! Czas odpalać BRO-WAR-KI !!!!!
piwo_to_moje_paliwo (2026.02.27)
@piwo_to_moje_paliwo - Możesz zbyt daleko nie zajechać.
(2026.02.27)
Nie musze, już zajechałem do BIEDRY i kupiłem 6 na dziś i 10 na jutro. W niedzielę rosół, kotlety i będę odpoczywał.
piwo_to_moje_paliwo (2026.02.27)
Przestańcie ją w końcu na siłę lansować !!!!
Joanna, (2026.02.27)
@Joanna, - Przecież koleżanka pracuje po prostu w redakcji i odpowiada za ten typ newsów, co to ma niby za związek z lansowaniem.
sie_znalas_mondrala (2026.02.27)
Poważnie, aco ty robiłaś przez te pięć dni, że jesteś zarobiona jak hutnik?
(2026.02.27)

info

5  
  1
MIasto umiera, nic ciekawego...
(2026.02.27)

info

4  
  3
Jak ten czas szybko leci, w Elblągu tydzień trwa chyba 4 dni. Prawie wszyscy polscy artyści i zespoły omijają Elbląg, dlatego warto podjechać 30 km do Malborka, gdzie 10 marca występuje Sylwia Wiszowata, bo do Elbląga nikt jej nie chciał zaprosić, choć w Mjazzdze stand za stand upem leci. Ale za to 12 marca nie trzeba nigdzie wyjeżdzać, by się rozerwać kulturalnie, bo w Beczce będzie Big Cyc.
(2026.02.27)
A ta ciągle odklejona...
(2026.02.27)

info

7  
  2