Chcą zainwestować ponad 135 milionów w budowę nowego zakładu

51
03.02.2026
Chcą zainwestować ponad 135 milionów w budowę nowego zakładu
Zakład ma zostać wybudowany przy drodze S7 , fot. materiały z wniosku o pozwolenie na budowę
Spółka Ecognor otrzymała pozwolenie na budowę zakładu produkcji profili i wielkogabarytowych płyt kompozytowych z odpadów w Pasłęku. Będzie to jedna z większych inwestycji w regionie, opiewa na ponad 135 mln zł.

27 stycznia starosta elbląski wydał pozwolenie na budowę spółce Ecognor, która planuje budowę w Pasłęku zakładu produkcji profili i wielkogabarytowych płyt kompozytowych. Inwestycja za ponad 135 mln zł obejmuje m. in. instalację pięciu niezależnie funkcjonujących linii technologicznych do produkcji, zakup niezbędnej infrastruktury produkcyjnej i technologicznej, instalację systemu utrzymania jakości surowca do produkcji i systemów wspomagających proces (np. silosy, instalacje pneumatyczne) i zapewnienie zamkniętego obiegu wody chłodzącej produkcję oraz infrastruktury okołoprodukcyjnej.

We wrześniu 2023 roku spółka kupiła od miasta dwie działki przy ul. Dworcowej w Pasłęku, tuż przy trasie S7, na których zrealizowana ma być inwestycja. Budowa zakładu ma zostać dofinansowana z Polskiej Strefy Inwestycji, czyli rządowego funduszu.

Spółka Ecognor to spółka-córka firmy Cognor Holding S.A, która powstała w 1991 roku, zajmując się na początku działalnością w obszarze handlu wyrobami hutniczymi. Od 1997 roku jest podmiotem notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych, a od 2006 roku stała się częścią grupy przemysłowej zajmującej się produkcją wyrobów hutniczych oraz obrotem złomami metali. Grupa prowadzi działalność operacyjną na rynku polskim oraz eksportuje swoje wyroby za granicę - głównie do pozostałych krajów europejskich, przede wszystkim na rynek niemiecki. Grupa Cognor prowadzi między innymi działalność w obszarach obejmujących zakup, przetwórstwo, oczyszczanie oraz sprzedaż złomu stalowego.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No, elblag nie chcial to Pan sliwka ogarnął temat dla Pasleka. A w Elblągu tylko zwijka mag Gear kończy działalność
(2026.02.03)
Nie na Modrzewinie? Zartowalem
(2026.02.03)

info

35  
  3
"donosicielstwo, służalczość i frajerstwo"
(2026.02.03)
M. M juch
(2026.02.03)

info

4  
  1
Pasłęk potrafi i chce, Elbląg nie chce obcych inwestorów i jest jak jest.
Brawo Pasłęk (2026.02.03)

info

62  
  16
a w e-g tylko patola (upps sorry partnerzy) się leje w chałupach... biznjiesy nie idą...
(2026.02.03)
Juz niedługo elblag będzie sypialnia dla pasłeka
(2026.02.03)

info

52  
  6
Kto wykasował niewygodne opinie?, masakra
(2026.02.03)
Byłem pewny, że to Elbląg ale... hahahahah.
(2026.02.03)

info

28  
  2
I tak to powinno być budowane w Elblągu, wzdłuż trasy S7 i przyległych nieatrakcyjnych rejonów zakanału. To wzięli zabudowali blaszakami Modrzewinę...
tylko_niemądry_miał_taki_pom (2026.02.03)

info

43  
  2