A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
po 5 latach będzie może 80MW
Czy jak słońce nie świeci i jest pochmurno to elektrownia wytwarza energię elektryczną?
MG Makado Energia z Jędrzejowa, ale za tym szyldem stoi ENERGY GROUP B. V.i Pan Gaibie Farzaad ze szwajcarskim paszportem. Jak to się ładnie określa - beneficjent rzeczywisty - jest w Szwajcarii. Chociaż na Szwajcara nie wygląda; )
A tak poza tym - jestem na nie. Ile hektarów zajmie tak wielka farma? Szkoda ziemi pod takie instalacje. Niby OZE, a wyłączy z użytkowania dziesiątki hektarów jakichkolwiek upraw, łąk itp.
OZE, które wypiera roślinność już nie jest OZE.
@Mietek22 - To akurat nieprawda i Twoja wypowiedź wynika z czystej niewiedzy. Promienie słoneczne przenikają nawet przez gęste chmury i panele otrzymują energię. Wiadomo, że sporo mniej niż w bezchmurne niebo ale otrzymują.