Przygotowują kolejną Wigilię dla samotnych. Możesz do nich dołączyć!

21
10.12.2025
Przygotowują kolejną Wigilię dla samotnych. Możesz do nich dołączyć!
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
W Elblągu ruszyły przygotowania do Wigilii dla samotnych. To już kolejne wydarzenie, obok śniadań wielkanocnych, które odbywa się w mieście z inicjatywy 777 CREW i Fundacji Wolne Miejsce. Organizatorzy zachęcają do udziału i włączenia się w przygotowania.

Przygotowują kolejną Wigilię dla samotnych. Możesz do nich dołączyć!
Na początku podkreślmy, że Wigilia dla samotnych to wydarzenie skierowane do każdego, kto nie chce spędzać świąt samemu, niezależnie od statusu materialnego, poglądów, wyznania czy jakichkolwiek innych czynników. Chodzi o walkę z samotnością, która w święta boli szczególnie. Kolejna Wigilia odbędzie się oczywiście 24 grudnia, rozpocznie się o godz. 16 w Dziennym Domu Senior+.

Jednak żeby mogło się odbyć, wydarzenie trzeba przygotować.

- Trwa zbiórka produktów, z której potem będziemy przygotowywać posiłki. Czego potrzebujemy? Pełną listę można sprawdzić w naszych mediach społecznościowych. Darczyńców prosimy o kontakt z naszą koordynatorką Agatą (509 562 821) lub z Katarzyną z Fabryki Dobra (511 214 804) – tłumaczy Daria Rudnik, koordynatorka elbląskiego oddziału Fundacji Wolne Miejsce. – Zachęcamy też do dołączenia do wolontariuszy przygotowujących Wigilię, a także do wspólnego gotowania i przygotowywania dekoracji, które odbędzie się w Zwierznie 23 grudnia (zgłoszenia 536 462 323, jest możliwość zorganizowania dojazdu; plan przygotowań dostępny w tym formularzu – red.).

Organizatorzy zachęcają do wsparcia inicjatywy także firmy, hurtownie etc. i zapraszają do udziału w Wigilii.

- Czekamy na wszystkich, którzy chcą spędzić czas w większym gronie, żeby nie być samemu. Nie wstydźmy się samotności. Jesteśmy dużą grupą, która chętnie przyjmie wszystkich – zachęca Agnieszka Zielińska, koordynatorka elbląskiego oddziału Fundacji Wolne Miejsce.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jest 150 tyś. głosów, wreszcie wszedł projekt do sejmu godny uwagi, wnoszący zakaz trzymania psów w blokach mieszkalnych ! Popieramy tych którzy podobnie płacą  czynsz i nie życzą sobie ujadania, sierści na schodach i odchodów pod blokiem. wetomat. pl. "
(2025.12.10)
Niech się dołoży kibol....
(2025.12.10)
Pies czy inne zwierzę to dla niektórych osób jedyny przyjaciel. Zakazać osobie samotnej mieć przyjaciela ?. Zresztą osoby samotne dbają o swego przyjaciela i o jego środowisko.
(2025.12.10)
A z jakiej racji yntelygencie?
Baron von Ruchaufest (2025.12.10)
Fantastyczna inicjatywa -super
(2025.12.10)

info

8  
  1
Zgadzam się. Tylko zwierzątko ratuje samotnego człowieka przed "dołem".
samotna 5 (2025.12.10)
ha ha ha ha ha ha ha ha
(2025.12.10)
Rudy kibol ze sprzętem ma dużo kasy. Niech dołoży.
bra (2025.12.10)
@bra - Jurek Motorówa niech łódkę sprzeda.
Bezprawie Tuska (2025.12.10)
Prezydentowi to możesz...
(2025.12.10)