A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Art. 86.[Zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym]
§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.
Np. hulajnoga zostawiona na drodze dla rowerów lub chodniku.
Parkingi dla hulajnóg wynajmowanych to rzeczywiście problem, ale Państwo Radni może też rozważcie wystawienie kilku zadaszonych miejsc do parkowania na dłużej rowerów i hulajnóg w strategicznych miejscach jak dworzec, starówka. Hulajnogi to pojazdy elektryczne i nie powinno się ich polewać woda nawet ta z deszczu, a dla rowerzystów też przyjemniej korzystać z suchego roweru
Pojęcie Należytej Staranności jest niejasne, ... Pozostawienie takiej hulajnogi na chodniku nie podpada ponieważ nie odbywa sie na nim ruch drogowy... W art.2 pkt 9 kodeksu drogowego znajduje się definiacja chodnika - chodnik - część drogi dla pieszych przeznaczoną wyłącznie do ruchu pieszych i osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch; Może jeszcze jedna próba ?
@MariuszLewandowski-Fc - Na drodze dla rowerów pozostawiona hulajnoga stwarza zagrożenie, ponieważ trzeba ją ominąć więc zjechać z drogi dla rowerów, to samo dotyczy chodnika, pieszy idący lub biegnący zmuszony jest omijać taką przeszkodę.
Nie ma przepisu penalizującego stworzenie zagrożenie w obrębie chodnika który jest w normie prawnej zdefiniowany jako chodnik więc zapis przywołany przez poprzednika "nie dotyczy chodnika" ponieważ niedopuszczalny jest ruch pojazdu po chodniku - jak pamiętam dostałem za to kiedyś mandat. Nie ma przepisu mówiącego że "Kto utrudnia ruch pieszych przez pozostawienie na mim urządzenia wspomagającego ruch lub roweru podlega karze grzywny 100 zł " Urządzenie wspomagające ruch ma prawo być na chodniku i tyle.
wlasciciele hulajnóg wogóle sie nimi nie interesuja od 2 miesiecy hulajnoga lezy nad kanalem w krzakach na przeciwko bylej oczyszczalni od strony ul grażyny nawet juz ktos ja wybebeszyl