75 lat krzewskich strażaków

18
01.10.2025
75 lat krzewskich strażaków
fot. OSP Krzewsk
Pierwsze wzmianki o strażakach w Krzewsku datują się na 1948 rok. Oficjalną datą powstania straży pożarnej w tej miejscowości jest rok 1950. W sobotę (27 września) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku świętowali 75 lat.

Pierwszym prezesem i założycielem był Jan Szuba. Strażacy z Krzewska mieli na swoim wyposażeniu m.in. takie pojazdy jak Ford Kanadę, Żuk, Star 244, Jelcz GCBA. Dziś w garażu stoi średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM 13.290 4x4, cysterna Iveco Stralis o pojemności 17 tys. litrów, samochód Daewoo Lublin, łódź hybrydowa oraz quad z przyczepką. Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ich działania można śledzić na profilach w mediach społecznościowych. Oprócz akacji „typowo strażackich” jak pożary, akcje ratownicze, krzewscy strażacy prowadzą szkolenia, pokazy w szkołach i przedszkolach, organizują wydarzenia lokalne.

W sobotę (27 września) świętowali 75. lecie jednostki. Był przemarsz, msza św. polowa, odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy upamiętniającej jubileusz. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy i wspomnienia. A po uroczystościach...

„Kilka godzin po zakończeniu obchodów druhowie z OSP Krzewsk ponownie ruszyli do akcji – tym razem gasząc pożar budynku gospodarczego w miejscowości Węgle-Żukowo. To symboliczne przypomnienie, że strażacka służba nie kończy się wraz z uroczystościami – trwa nieprzerwanie, zawsze wtedy, gdy potrzebna jest pomoc.” - czytamy w mediach społecznościowych Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Żeby nie Pan Rutowski to nic by tam nie było
(2025.10.01)
Chyba ks. Darek
(2025.10.01)
A to nie ten sam Zdzisław R. skazany wyrokiem Sądu Karnego co podpisy fałszował i środki pieniężne rozdawał wg własnego widzimisię. To tam wyrok zapadł gruby. Kwestia apelacji i braku prawomocności to zupełnie inna kwestia.
(2025.10.01)
Słynny samochód samochód ratowniczo-gaśniczy MAN. Zbierali się wszyscy ludzie i instytucje a zasługi przypisali sobie bezczelnie ludzie Ziobry.
(2025.10.01)
nie ma jak w straży. słońca nie ma a w... parzy.
(2025.10.01)

info

3  
  1
Fajne wydarzenie dla strażaków
Strażak (2025.10.01)

info

8  
  0
Ten sam cala ta zgraja ich to z wyrokami
Straszak (2025.10.01)
Gratulacje dla strażaków !!!!
Magdalena … (2025.10.01)

info

3  
  0
Wielkie uznania dla Was, mimo uroczystości stanęliście na wysokości zadania i pojechaliście nieść dla ludzi pomoc, wielkie brawa i szacunek
Mieszkaniec . (2025.10.01)

info

4  
  0
On jest raczej hamulcowym
Brudzędy (2025.10.01)