23
16.09.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
17 września. Nadszedł dzień kiedy na polską ziemię gwiazdy czerwone spadły z łoskotem lśniły na czapkach okupanta przyozdobione sierpem i młotem. Ruszyła ze wschodu czerwona zaraza niosąc ze sobą śmierć i zniszczenie choć kraj już krwawił od ran faszystów a pokój pozostał złudzeniem. Nie damy ziemi skąd nasz ród z ust polskich płynęła rota lecz szła do przodu a za nią śmierć sowiecka czerwona hołota. Zapłonęły śniegi Syberii od polskiej krwi las krzyży na zsyłkę znaczył im drogę w okowach mrozu w nieznane szli w ciszy na ustach z Bogiem. Zima była wyjątkowo mroźna sowiecki bełkot leciał jak z nieba grom wy tu zostaniecie na zawsze do śmierci eto wasz dom. Pozostała tylko modlitwa nadzieja w sercu na ocalenie lecz ruska swołocz siała terror narodu polskiego zniszczenie. Henryk Siwakowski.
(2025.09.16)
Ojczyzno Nie miałaś szczęścia biedna Ojczyzno bo wróg już był w twoich granicach a kiedy nadszedł 17 września ruszyła ze wschodu czerwona nawałnica. I uskrzydlona jak orzeł w gnieżdzie z obu stron świata dostawałaś rany a krew płynęła wartkim strumieniem i krzyżowała niecne wroga plany. Nie damy ziemi skąd nasz ród ciągle śpiewały gardła ściśnięte, a łzy płynęły z oczu im gdy płonęła Warszawa miasto wniebowzięte. Las krzyży tylko znaczył drogę, ziemia chłonęła polską krew i oddawali swe życie młode za swą ojczyznę i walki zew. I ciągle słychać było raus i w pierod kiedy to polskie krwawiły rany och jakże ciężkie były wtedy te faszystowskie i ruskie kajdany. I zapłonęły polską krwią śniegi Syberii ruskie gułagi zadrżały ruskich kazamat mury ginęli ludzie polskiej kultury. Zdeptano orły w lasach Smoleńska, Miednoje Ostaszkowa i rozstrzelano kwiat oficerski po jednej kuli we wszystkich głowach. Mroczna ta ziemia i krwią zbroczona przez lud wzgardzona i wyklęta dziś tylko znicze nocą migają w każdą rocznicę, w każde święta i czasem słychać ich krok miarowy jak idą z honorem pod Katyńskie rowy. Henryk Siwakowski
(2025.09.16)

info

4  
  2
Dokładnie tak było. I pewnie jest.
(2025.09.16)
Jacek Żukowski, zespół prasowy biura prezydenta podał poniżej szczegółowy program uroczystości bez godziny rozpoczęcia. A może to nieistotny szczegół bo jeszcze jacyś ludzie przyjdą pooglądać?
(2025.09.16)

info

0  
  0
W przypadku konieczności opuszczenia domu czy mieszkania w razieW mało kto myśli o zabezpieczeniu się w akt własności by po powrocie udowodnić swoje miejsce zamieszkania / o ile będzie istniało/.
czuwaj (2025.09.16)
@czuwaj - zaPRLu w dowodzieOsobistym był adresZamieszkania a obecnie dowód jest dokumentemBezdomnych!
tfu (2025.09.17)
@tyle - Ale jaka włoszczyzna - świeża czy mrożona ?
Ksiądz Kaszanka (2025.09.17)
Przepraszam a o której godzinie?
szczegóły (2025.09.17)

info

1  
  0
Jak to jest że pisowcy chcą reperacji tylko od Niemiec ? Bracia Rosjanie nie musza wyrównać strat ???
Pisowcy putinowcy (2025.09.17)

info

0  
  0
Już chyba czas zrezygnować z tych wszystkich mszy towarzyszących wszystkim świętom. Polacy odchodzą z kościoła a władza na siłę nas tam pcha
Polską rządzi kler (2025.09.17)

info

2  
  0