19
05.07.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
chatGPT
(2025.07.05)
kolor
(2025.07.05)
Tylko, że liczba mieszkańców Elbląga narodowości żydowskiej od 1905 roku systematycznie malała i tak w 1910 mieszkało 371 Żydów, w 1918 - 367,w 1933- 256,a już w 1939 roku 53 członków tego narodu. Stąd ich wpływ na dzietność nie miał związku z wysokim przyrostem naturalnym mieszkańców. Na uwagę zasługuje też fakt, że od 1905 roku w statystykach nie wykazywano ludności narodowości polskiej. Widocznie był to efekt germanizacji zmuszający Polaków do zrzeczenia się swojej narodowości.
Eberhard Autochton (2025.07.05)

info

1  
  0
Do "58 męskich... ". Miej pretensje do Abend Xeitung, lub do do tłum. Dk, który źle przepisał, nie rachując. Może nie powinien tłumaczyć tekstu bez kalkulatora, czy innych liczydeł?
RomanR (2025.07.06)
W ostatnich latach pojawiają się niepokojąceDoniesienia o wspólnychPatrolach polskoNiemieckich służbPolicyjnych na terytoriumRP. Dla wieluObywateli taka sytuacjaWygląda jakAkt obcejObecności, jak cieńNadchodzącej federalizacjiEuropy, jak powolne rozmywanieSuwerenności. Ale jeszcze bardziejNiepokojące jest coś innego:nikt z nas nie został o toZapytany i nie dał na toZgody. Czy niemieckaPolicja może działać na polskiejZiemi?Tak - zgodnie z umowąRządową z 2002 roku która umożliwia m. in. :wspólnePatrole w rejoniePrzygranicznym, pościgiTransgraniczne zaPrzestępcami. Zgodnie z tąUmową, niemieckiPolicjant może znajdować się na tereniePolski, ale wyłącznie:zaZgodą polskichWładz, w obecności polskiegoFunkcjonariusza. Ale nie - z punktu widzeniaNarodu, który nie wyraziłZgody bo NieOdbyło sięReferendum. "WładzaZwierzchnia wRP należy doNarodu. ” - Art.4KonstytucjiRP. NaródJako podmiotPolityczny zostałPominięty. A to oznaczaJedno: nawet jeśliPrawo na cośPozwala, moralnieJest to wątpliwe, a społecznieNieakceptowalne.
czuwaj (2025.07.06)

info

1  
  0
ok nie znam historii bąkiewicza ale czy naprawdę on i inni robią jakieś złe rzeczy które godza w bezpieczeństwo kraju? Pytam się? Sami z siebie kontorluja granice, ukazują słabośc straży granicznej i milicji a wy co robicie? jatrzycie bo oni trzymają z pisem a nie z po i to was boli, o podziały chodzi, polityczni w tc takie madre kobitki jakies z tv jakie one przecwiko ruchowi obrony granic ale wygodnie i bezpiecznie się takei dyrdrymały gada z własnej strefy komformtu, a niech idzie na granice i sama zobacyz co się dzieje a nie ufa zamnipulowanej narracji tvp tvn polshit czy łonetu... Ruch Obrony Granic pomaga a nie szkodzi a Bąkiewicz sam tego nie robi, wieć bez podniety że niby jakiś naziol czy ktoś, na pewno lepszy niz wulgarne osiem gwiaz (co równie mogą sugerować je.... tvn) hehe
(2025.07.06)

info

2  
  1
Ruch Obrony Granic, Nawrocki zrobią porządek z nielegalnymi imigrantami. Dzieje się. Zobaczycie to co będzie się działo już niebawem... ; )
(2025.07.06)
Mam nadzieję, że wszystkie elementy wrogiej Polsce propagandy dostaną to co się im należy. Przede wszystkim propagandówki....
(2025.07.06)
Czekam na kolejny błyskotliwy artykuł. Może tym razem ponownie o, ,cudownym " Szithaule, o tym ile broni wyprodukowano w jego zakładach dzięki czemu mogli zabijać Polaków, Rosjan i Aliantów, a może o dzielnych esesmanach.....
(2025.07.07)

info

1  
  0