A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Tylko, że liczba mieszkańców Elbląga narodowości żydowskiej od 1905 roku systematycznie malała i tak w 1910 mieszkało 371 Żydów, w 1918 - 367,w 1933- 256,a już w 1939 roku 53 członków tego narodu. Stąd ich wpływ na dzietność nie miał związku z wysokim przyrostem naturalnym mieszkańców. Na uwagę zasługuje też fakt, że od 1905 roku w statystykach nie wykazywano ludności narodowości polskiej. Widocznie był to efekt germanizacji zmuszający Polaków do zrzeczenia się swojej narodowości.
Do "58 męskich... ". Miej pretensje do Abend Xeitung, lub do do tłum. Dk, który źle przepisał, nie rachując. Może nie powinien tłumaczyć tekstu bez kalkulatora, czy innych liczydeł?
W ostatnich latach pojawiają się niepokojąceDoniesienia o wspólnychPatrolach polskoNiemieckich służbPolicyjnych na terytoriumRP. Dla wieluObywateli taka sytuacjaWygląda jakAkt obcejObecności, jak cieńNadchodzącej federalizacjiEuropy, jak powolne rozmywanieSuwerenności.
Ale jeszcze bardziejNiepokojące jest coś innego:nikt z nas nie został o toZapytany i nie dał na toZgody. Czy niemieckaPolicja może działać na polskiejZiemi?Tak - zgodnie z umowąRządową z 2002 roku która umożliwia m. in. :wspólnePatrole w rejoniePrzygranicznym, pościgiTransgraniczne zaPrzestępcami.
Zgodnie z tąUmową, niemieckiPolicjant może znajdować się na tereniePolski, ale wyłącznie:zaZgodą polskichWładz,
w obecności polskiegoFunkcjonariusza.
Ale nie - z punktu widzeniaNarodu, który nie wyraziłZgody bo NieOdbyło sięReferendum.
"WładzaZwierzchnia wRP należy doNarodu. ”
- Art.4KonstytucjiRP. NaródJako podmiotPolityczny zostałPominięty. A to oznaczaJedno: nawet jeśliPrawo na cośPozwala, moralnieJest to wątpliwe, a społecznieNieakceptowalne.
ok nie znam historii bąkiewicza ale czy naprawdę on i inni robią jakieś złe rzeczy które godza w bezpieczeństwo kraju? Pytam się? Sami z siebie kontorluja granice, ukazują słabośc straży granicznej i milicji a wy co robicie? jatrzycie bo oni trzymają z pisem a nie z po i to was boli, o podziały chodzi, polityczni w tc takie madre kobitki jakies z tv jakie one przecwiko ruchowi obrony granic ale wygodnie i bezpiecznie się takei dyrdrymały gada z własnej strefy komformtu, a niech idzie na granice i sama zobacyz co się dzieje a nie ufa zamnipulowanej narracji tvp tvn polshit czy łonetu... Ruch Obrony Granic pomaga a nie szkodzi a Bąkiewicz sam tego nie robi, wieć bez podniety że niby jakiś naziol czy ktoś, na pewno lepszy niz wulgarne osiem gwiaz (co równie mogą sugerować je.... tvn) hehe
Ruch Obrony Granic, Nawrocki zrobią porządek z nielegalnymi imigrantami. Dzieje się. Zobaczycie to co będzie się działo już niebawem... ; )
Mam nadzieję, że wszystkie elementy wrogiej Polsce propagandy dostaną to co się im należy. Przede wszystkim propagandówki....
Czekam na kolejny błyskotliwy artykuł. Może tym razem ponownie o, ,cudownym " Szithaule, o tym ile broni wyprodukowano w jego zakładach dzięki czemu mogli zabijać Polaków, Rosjan i Aliantów, a może o dzielnych esesmanach.....