UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
W ostatnich latach pojawiają się niepokojąceDoniesienia o wspólnychPatrolach polskoNiemieckich służbPolicyjnych na terytoriumRP. Dla wieluObywateli taka sytuacjaWygląda jakAkt obcejObecności, jak cieńNadchodzącej federalizacjiEuropy, jak powolne rozmywanieSuwerenności. Ale jeszcze bardziejNiepokojące jest coś innego:nikt z nas nie został o toZapytany i nie dał na toZgody. Czy niemieckaPolicja może działać na polskiejZiemi?Tak - zgodnie z umowąRządową z 2002 roku która umożliwia m. in. :wspólnePatrole w rejoniePrzygranicznym, pościgiTransgraniczne zaPrzestępcami. Zgodnie z tąUmową, niemieckiPolicjant może znajdować się na tereniePolski, ale wyłącznie:zaZgodą polskichWładz, w obecności polskiegoFunkcjonariusza. Ale nie - z punktu widzeniaNarodu, który nie wyraziłZgody bo NieOdbyło sięReferendum. "WładzaZwierzchnia wRP należy doNarodu. ” - Art.4KonstytucjiRP. NaródJako podmiotPolityczny zostałPominięty. A to oznaczaJedno: nawet jeśliPrawo na cośPozwala, moralnieJest to wątpliwe, a społecznieNieakceptowalne.
czuwaj