Powrót po latach do Sewruka

13
09.06.2025
Powrót po latach do Sewruka
Małgorzata Jakubiec-Hauke (fot. Adrian Sajko)
Choć nigdy nie marzyła o aktorstwie, przypadek – a może przeznaczenie – zaprowadził ją na scenę. Po 12 latach wraca do zespołu Teatru Sewruka w Elblągu. O śpiewie, tremie, pracy zespołowej i kolejnej premierze, opowiada Gosia Jakubiec-Hauke, którą zobaczymy we wrześniu w roli Ciotki w „Pięknej Lucyndzie”.

- Pamiętasz chwilę, w której pierwszy raz pomyślałaś "chcę być aktorką"? - jak potoczyła się twoja historia z teatrem od tamtego momentu?

Nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że chcę być aktorką! Do szkoły muzycznej II stopnia w Rzeszowie, gdzie byłam na vocalu, przyszła aktorka, Barbara Napieraj. Szukała śpiewającej dziewczyny, która weźmie udział w Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych. Wybrała mnie i zaprosiła do współpracy. Miałam wtedy 16 lat. Po maturze chciałam zostać policjantką... Wtedy też zadzwoniła Basia i zapytała, co zamierzam robić po maturze. Opowiedziałam o swoich policyjnych planach, na co Basia odpowiedziała: „Jeśli ty zostaniesz policjantką, to ja w wieku 53 lat zostanę zakonnicą… Jedziesz do Gdyni! Pojechałam i się dostałam, ha ha... Tak to się zaczęło...

 

- Co Cię najbardziej cieszy w codzienności etatowej aktorki, byciu częścią zespołu teatralnego?

- Zawsze lubiłam pracę zespołową. Cieszą mnie godziny pracy co ściśle związane jest z możliwością wysypiania się;) Cenię sobie kontakt z widzem oraz możliwość poznawania nowych, ciekawych ludzi.

 

- Co możesz powiedzieć o przygotowaniach do najnowszej premiery - Pięknej Lucyndy Mariana Hemara w reż. Magdy Smalary, jakie emocje ci towarzyszą?

- Boję się...! Im jestem starsza, tym większą tremę mam!

 

- Jaki tytuł chciałabyś zobaczyć w repertuarze Sewruka - oczywiście z uwzględnieniem w nim swojej roli?:)

- Rola Dulskiej w „Moralności Pani Dulskiej”.

 

- Szekspir czy Mrożek?

- Szekspir.

 

- Co lubisz robić w wolnym czasie, jakie masz zainteresowania?

- Śpiewać, gotować, spacerować brzegiem morza.

 

- Za rok o tej porze – co chciałabyś móc powiedzieć o sezonie w elbląskim teatrze?

- To była dobra decyzja!

 

Małgorzata Jakubiec-Hauke jest absolwentką Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Grała na scenach teatrów w Gdyni, Rzeszowie, Sosnowcu, Elblągu, Olsztynie i Toruniu. W wolnym czasie uwielbia spacery brzegiem morza. Kocha śpiewać i gotować. Najchętniej zamieszkałaby w lesie.

Kamila Tuszyńska, kierownik literacki Teatru im. A. Sewruka

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
... śliczności...
Kinomaniak (2025.06.09)

info

9  
  1
No nie! Pani ze studia na Wojska Polskiego! Super dusza! I zawsze mnie pamieta jak przychodze robic zdjecia! Zycze Pani powodzenia!
Dziewczyna z dużymi oczami :D (2025.06.09)

info

9  
  0
Brawo, fajnie że dołączy, czy to żona pana Artura?
(2025.06.09)

info

3  
  0
powinno wiecej aktorow powrocic na nasza scene teraz pewnie sie dogadaja z nowym dyrektorem. brawo malgosia
(2025.06.09)

info

9  
  1
tak to zona artura
(2025.06.09)
Świetnie! Kojarzę Panią z elbąskiej sceny ale i z atrakcyjnego stylu ubierania.
(2025.06.09)

info

9  
  0
elblag jest na 7 miejscu w kraju pod wzgledem ilosci rozwodow
(2025.06.09)
Witamy ponownie i cieszymy z powiekszenia zespołu. Szkoła Baduszkowej przygotowuje wszechstronnie do branży artystycznej. Jak w Elblągu po pracy i wolne dla Teatrów poniedziałki jest odrobinę nudno zawsze można w ciągu 30 minut znależć się w Gdańsku i nad morzem.
(2025.06.09)

info

2  
  2
Uosobienie kobiecości..
(2025.06.09)

info

8  
  0
kto to?
(2025.06.09)

info

0  
  1