26
26.09.2024

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Epizod z Galerią EL mu nie wyszedł bo nie mógł wyjść… myślisz że dlaczego opuścił Galerię EL Gerard Kwiatkowski. Włodarze miasta w tamtych latach w d mieli remont budynku. Woda lała się do środka, ogromna wilgoć, nie było ogrzewania… w tych warunkach i bez pieniędzy nie mogło nic wyjść. Petasz robił co mógł własnymi rękoma - zresztą przepłacił to własnym zdrowiem. Gdyby Petasz tworzył w USA się tak jak Andrew Warhola to uwierz że były aktualnie tak samo znany jak Andy. W wielu katalogach światowych wystaw znajdziesz Pawła Petasza i Andy Warhol obok siebie. Zanim coś napiszesz to zapoznaj się z całą biografią i twórczością Pawła Petasza. Później zastanów się w jakim czasie i okolicznościach tworzył.
Elblążanin123 (2024.09.28)
Tak się składa, że większość zespołu kuratorskiego to ludzie stąd, w przeciwieństwie do pani Kariny, która oczywiście tema pogłębiła, ale argument bez sensu.
Omatko (2024.09.28)
A jednak Tomczyk miał oko do utalentowanych ludzi / amatorów i niejednego zachęcił do rozwijania talentu i twórczości. Nie taki Tomczyk zły jak go malują - chciałby się powiedzieć.
(2024.09.28)
Tomczyk odbierany był w Związku Polskich Artystów Plastyków fatalnie. Niestety wynikało to z jego egoizmu i kłótliwości oraz zawiści. Nikt tu w oddziale gdańskim nie chce o tomczyku pamiętać. Nigdy więcej. Równie negatywnie co Tomczyk, odbierany był i jest Waldemar Cichoń, niestety postać równie kłótliwa, co nieciekawa. Obaj mieli żal do ZPAP że nie są celebrowani ale trudno celebrować osoby, których egoizm zasłania sztukę. Zarówno Tomczyk jak i Cichoń nie potrafili z nikim się porozumieć i wyjść poza własną kałużę, nie potrafili wypłynąć na szersze wody i zwalczali wszystkich co próbowali i byli z poza ich elbląskiego kręgu paru osób. A potem z ich strony żale i smutki, w tym wylewane niemal pod każdym postem dotyczącym Galerii EL.
BULSOENG (2024.09.29)
Mail Art - czy odzyje w dobie komunikacji elektronicznej? Niestety czasem rozwój technologiczny usuwa w przeszłość niektóre rodzaje rzeczy czy aspekty naszego życia. Tak chyba stało się ze sztuką poczty... Szkoda. "Sztuka poczty (ang. mail art, postal art lub communication art) - rodzaj działalności artystycznej, kierunek w sztuce drugiej połowy XX wieku, korzystający z poczty jako medium sztuki i narzędzia artystycznego. Anglojęzyczny termin mail art został spopularyzowany w latach 70.XX wieku. "
BULSOENG (2024.09.29)

info

1  
  0
@BULSOENG - A ja myślę, że jako ktoś z rodziny Pawła Petasza nasiąkłeś latami jego strachem / respektem przed środowiskiem artystycznym, To środowisko nie mogło wybaczyć P. Petaszowi zgody na to, by Galeria EL została temu środowisku odebrana, Fatalny błąd życiowy Pawłą Petasza podpisać się pod taką zgodą. No cóż - po czymś takim pozostawała już tylko emigracja wewnętrzna i pisanie do całego świat, klejenie kopert i wymyślanie grafik na znaczki
(2024.09.29)