Wybrany wątek opinii

Ta sztuka jest na poziomie dość naiwnym. Oczywiście zaraz oburzą się Ci którzy uważają ze Paweł Perasz to w ogóle elbląski dotąd nieznany Andy Warhol. No i epizod jako kierownik Galerii rzeczywiście mu nie wyszedl
(2024.09.27)
Epizod z Galerią EL mu nie wyszedł bo nie mógł wyjść… myślisz że dlaczego opuścił Galerię EL Gerard Kwiatkowski. Włodarze miasta w tamtych latach w d mieli remont budynku. Woda lała się do środka, ogromna wilgoć, nie było ogrzewania… w tych warunkach i bez pieniędzy nie mogło nic wyjść. Petasz robił co mógł własnymi rękoma - zresztą przepłacił to własnym zdrowiem. Gdyby Petasz tworzył w USA się tak jak Andrew Warhola to uwierz że były aktualnie tak samo znany jak Andy. W wielu katalogach światowych wystaw znajdziesz Pawła Petasza i Andy Warhol obok siebie. Zanim coś napiszesz to zapoznaj się z całą biografią i twórczością Pawła Petasza. Później zastanów się w jakim czasie i okolicznościach tworzył.
Elblążanin123 (2024.09.28)
Powrót do komentarzy