Ważna informacja dla najmłodszych

12
26.06.2024
Ważna informacja dla najmłodszych
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
Na ponad 500 tys. zł wyceniła bydgoska firma remont placu zabaw w parku Kajki. To jedyny oferent, który wystartował w przetargu ogłoszonym przez władze Elbląga.

W ubiegłym roku 647 mieszkańców okręgu nr 2 oddało swoje głosy w Budżecie Obywatelskim na projekt Karoliny Śluz „Przebudowa placu zabaw w Parku Kajki”. „Zdecydowana większość urządzeń zabawowych i siłowych na placu zabaw w Parku Kajki jest wyeksploatowana i kwalifikuje się do całkowitej wymiany.” - możemy przeczytać w opinii Zarządu Zieleni Miejskiej do wniosku. Koszt inwestycji oszacowano na 520 tys. zł.

Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji. „Zadania, które czekają na wykonawcę, to najpierw demontaż poszczególnych elementów dotychczasowego placu zabaw, a potem dostawa i montaż nowych urządzeń dla dzieci. Nie wszystkie nazwy przyrządów są zrozumiałe dla laika, ale wymieńmy je. Dla najmłodszych przewidziano postawienie fabryki piasku, koparki, zestawu zabawowo-wielofunkcyjnego, karuzeli siedzisko, bujaka króliczka, huśtawki podwójnej z siedziskiem i deseczką, piaskownicy modułowej. Dla dzieci starszych: kraba, zestawu zabawowego, linarium, huśtawki typu gniazdo, huśtawki podwójnej z siedziskiem i deseczką, zjazdu linowego. Wyłoniona w przetargu firma ma też zrealizować dostawę i montaż małej architektury, leżaka i tablic informacyjnych, a także dokonać nasadzeń zieleni, przeprowadzić renowację trawników etc.” - napisaliśmy w tekście zapowiadającym inwestycję.

Na przetarg wpłynęła tylko jedna oferta: bydgoska firma Educarium swoje usługi wyceniła na 509 tys. zł. Na tę inwestycję urzędnicy przeznaczyli kwotę 513 tys. zł, co oznacza, że oferta Educarium (ta firma wykonała wcześniej w Elblągu plac zabaw przy szkole muzycznej) mieści się w zakładanym limicie. Obecnie trwa badanie merytoryczne oferty. Wykonawca będzie miał trzy miesiące na wykonanie zadania.

W ramach inwestycji nie przewiduje się montażu monitoringu. "Warunkiem jego zamontowania jest wcześniejsze wykonanie sieci światłowodowej oraz otrzymanie zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ze wstępnych informacji wynika, że koszty inwestycji byłyby bardzo wysokie. W tym celu, w późniejszym terminie, zostanie dokonane dokładne oszacowanie kosztów wskazanej inwestycji” - możemy przeczytać w odpowiedzi Michała Missana, prezydenta Elbląga na interpelację radnej Elżbiety Banasiewicz w sprawie placu zbaw w parku Kajki.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Widać, że jak się chce, to się da. Gratulacje dla Karoliny Śluz za udany projekt, trzymajmy kciuki by ocena wykonawcy była pozytywna i prace zaczęły się możliwie najszybciej!
Patriota lokalny (2024.06.26)

info

8  
  3
"500 tys. zł" to ten plac zabaw ze złota będzie?
(2024.06.26)
Nie on będzie z piasku budowany za darmo przez pracowników bo przecież jest dobrybyt i Ty też chciał byś robić za darmo
Uls (2024.06.26)
A co to teraz 500 tysięcy. Przypomnę że odbudowę mostka elewów wyceniono na 700 tys i to 4 lata temu!
(2024.06.26)
Co to teraz 500 tyś po przejściu pisflacji
pis to stan umysłu (2024.06.26)
Czy jest tu mądra głowa, która odpowie mi jak to jest, że plac zabaw wyceniono na 500 tys. , a odbudowa mostku elewów została wyceniona - jak już, któryś z przedmówców powiedział - na 700 tys. a dzisiejsza wycena to ponad 1mln. złotych? Czy naprawdę tak wielkim problemem jest odbudowa przeprawy przez strumień, która kiedyś powstała w czynie społecznym?
(2024.06.26)

info

11  
  2
@pis to stan umysłu - Masz całkowicie sprany to widać. Musisz z tym żyć. Współczuje.
bra (2024.06.27)
Sorry autorze o inicjałach SM. Jak przeczytałem, że masz ważną informację dla najmłodszych to zaraz zawołałem 4-letniego syna, zeby sobie przeczytał. Ale nie potrafił. Więc jak masz informacje dla najmłodszych to pisz je językiem dostosowanym do wieku albo zrób nagranie.
fasola (2024.06.27)

info

3  
  0
A co z migrantami których niemcy wiozą do Polski radiowozami? Nie napiszecie?
(2024.06.27)
Jeżeli ktoś mówi że w dzisiejszych czasach 500 tys zł to astronamicznq kwota to od razu wiem ze dla takiego 500 + to dużo, 800+ wychwala pana jaki by nie był, a 500 tys zł to nawet nie potrafi wypowiedzieć. W dzisiejszych czasach dziwne że ktoś za tą sumę podjął się tej inwestycji.
Realnie (2024.06.27)

info

0  
  2